یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲

گزینه های بهتر از کی روش برای تیم ملی

1

صعود آزاد نرخ های ارزی در کشورمان به دلیل تحریم های صورت گرفته، شکست مطلق را برای فدراسیون فوتبال در تامین دستمزد های خود به بار آورده است، تا در قرارداد جدید کی روش نیز این ماجرا به شکلی عجیب لمس شود.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، تا پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان با یورو بسیار مقطوع تر و با دستمزدی ۱.۹ میلیون یورویی در جمع ۱۰ مربی گران این تورنمنت بود تا دستمزدش با گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس برابری و از دستمزد سرمربی نایب قهرمان ها این رقابت ها برتری داشته باشد!

شرایط ارزی در کشور غیر قابل کنترل به نظر می رسد، نرخ یورو و دلار به شکلی غیر قابل باور روزانه در حال افزایش است و این ماجرا روندی را ترتیب داده است که عملا پرداخت دستمزد به کارمندان خارجی ورزشی را دیگر غیر معقول ساخته است! هرچند که پیش تر پرداخت دستمزد گرانبهای ۱.۹ میلیون یورویی به کی روش مورد انتقاد بسیاری از فعالان اقتصادی ورزش بود؛ چه برسد به امروز و اوضاع برهم ریخته ارزی که دستمزد سوپر استار پرتغالی را تا ۶ الی ۷  برابر با افزایش روبرو کرده است!

کارلوس کی روش

کارلوس کی روش


کی روش در شرایطی قرارداد خود را با تیم ملی ایران تا پایان جام ملت ها و احتمالا به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد کرد که قراردادش به ۲.۴۰۰ هزار یورو در سال افزایش دستمزد داشته باشد! یعنی به تعبیری دیگر نیم میلیون یورو افزایش در پرداخت حقوق که عملا برای فدراسیون غیر ممکن به نظر می آید!

به گزارش رسمی فیفا در ارتباط با دستمزد مربیان حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رجوع می کنیم! گزینه های همسطح و دست بر قضا با کیفیت تر و سرشناس تر از او را بررسی خواهیم کرد تا حداقل این آگاهی در ما به وجود بیاید که کی روش در این اوضاع بحرانی تنها گزینه پیش روی نیست!

زلاتکو دالیچ

زلاتکو دالیچ

- زلاتکو دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی (نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸) با دستمزد ۵۴۶ هزار یورو، یعنی ۴  برابر کمتر از دستمزد سالیانه کی روش در تیم ملی ایران!

روبرتو مارتینز

روبرتو مارتینز

- روبرتو مارتینز سرمربی تیم ملی بلژیک و دارنده عنوان سومی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با دستمزد ۹۲۵  هزار یورو در سال و رزومه ای بسیار قوی! او حتی نیمی از دستمزد کی روش را در بلژیک دریافت نخواهد کرد!

خوان اوساریو

خوان اوساریو

- خوان اوساریو سرمربی تیم ملی مکزیک که در دنیای فوتبال مدرن امروزی صاحب سبک است و جز ۲۰ مربی برتر رده ملی جهان شناخته می شود با دستمزد ۱ میلیون یورویی در مکزیک فعالیت دارد!

خوزه پکرمن

خوزه پکرمن

- خوزه پکرمن سرمربی تیم ملی کلمبیا که نام و آوازه اش در دنیای فوتبال چون برندی سرشناس به ثبت رسیده است در جمع کلمبیایی ها سالیانه ۱.۵ میلیون یورو دستمزد دریافت می کند، دقیقا نیمی از دستمزد کی روش در ایران!

خورخه سامپائولی

خورخه سامپائولی

-خورخه سامپائولی سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین با قراردادی ۱.۷۷ میلیون یورویی به جمع آلبی سلسته اضافه شد که در آن دوران نیز دستمزدی کمتر از کی روش پرتغالی دریافت می کرد!

ریکاردو گارسیا

ریکاردو گارسیا

- ریکاردو گارسیا پرو با آن سبک جذاب و دیدنی اش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تنها ۱.۱ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال پرو دریافت می کرد!

اسکار تابارس

اسکار تابارس

- اسکار تابارس سرمربی بزرگ تیم ملی اروگوئه که سال هاست در این تیم فعالیت دارد و موفقیت های چشمگیری را هم داشته است، با دستمزدی ۱.۷ میلیون یورویی باز هم در شرایطی پایین تر از کی روش سرمربی تیم ملی ایران به لحاظ مالی قرار داشت.

آکیرا نیشینو

آکیرا نیشینو

- آکیرا نیشینو سرمربی تیم ملی ژاپن که توانست ۱۱ سامورایی را در جام بیست و یکم روانه جام جهانی ۲۰۱۸  کند و دنیا را به تحسین از خود وا دارد تنها مبلغ ۹۲۵ هزار یورو دستمزد از فدراسیون فوتبال ژاپن دریافت می کرد.

یان اندرسون

یان اندرسون

-یان اندرسون سرمربی تیم ملی سوئد که اتفاقا سبکی متشابه و صد البته موفق تر از کی روش را در تیم ملی این کشور به تثبیت رسانده و جز موفق ترین های جام جهانی محسوب می شد، تنها ۴۴۸ هزار یورو در قراردادش به عنوان دستمزد به ثبت رسیده است!

کارلوس کی روش

کارلوس کی روش

با بررسی این گزینه های معرفی شده که تمامی آنها جز نامداران و بزرگان دنیای مربیگری جهان هستند، چه در ذهنتان خطور می کند؟ آیا به شکلی تک بعدی اتفاقات را تحلیل و بررسی نمی کنیم؟! آیا گزینه های دیگری نیز پیش رویمان وجود ندارد؟! آیا پرداخت ۲.۵۰۰ هزار یورو در این مقطع بحرانی به کارلوس کی روش برای جام ملت های آسیایی که پر از اما و اگر در موفقیت آن است منطقی می باشد؟

منبع: ورزش۱۱

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.