یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

اعزام صد نیروی جدید آمریکایی به پایگاه نظامی التنف در سوریه

3

در پی هشدار مسکو درباره احتمال حمله به مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه، این کشور بیش از ۱۰۰ نیروی جدید را به پایگاه التنف در سوریه اعزام کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، بر اساس گزارش وب سایت خبری «تکس اند پرپس» بیش از 100 نیروی دریایی به منظور تقویت نیروهای نظامی آمریکا به پایگاه نظامی التنف سوریه اعزام شد. این اقدام ارتش آمریکا پس از هشدار روسیه درباره حمله احتمالی به  منطقه تحت کنترل ائتلاف به سرکردگی آمریکا،  صورت گرفت.

 در بیانیه منتشره از سوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، از اشاره به این موضوع که نیروهای جدید در اقدامی احتیاطی برای مقابله با تهدیدات احتمالی اعزام شده‌اند، خودداری شده است.

کاپیتان ویلیام اوربان، سخنگوی رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد نیروهای که به منطقه اعزام شدند با استفاده از مهمات واقعی تمرینات چندروزه‌ای را انجام خواهند داد. این مقام نظامی آمریکا اعلام کرد: نیروهای ما قابلیت استقرار سریع، حمله به اهداف با نیروهای یکپارچه از زمین و هوا و عقب‌نشینی سریع خود را به نمایش خواهند گذاشت.

بر اساس این گزارش، مقامات آمریکایی درباره مسئله سوریه اعلام کردند که دولت در حال حاضر تصمیم گرفته است تا مدت زمان بیشتر نسبت به آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشتر مشخص کرده بود، در سوریه بماند. اشاره مقامات آمریکایی به سخنرانی ماه مارس ترامپ است که در آن گفته بود نیروهای آمریکا به زودی سوریه را ترک خواهند کرد.

خبر مربوط به اعزام نیروهای نظامی بیشتر از سوی آمریکا به پایگاه التنف پس از گزارش شبکه خبری سی ان ان صورت گرفت. سی ان ان در گزارش خود به هشدار مسکو درباره حمله قریب الوقوع به شبه نظامیان در منطقه تحت کنترل آمریکا اشاره داشت. این شبکه خبری به نقل از منابع نظامی گزارش داد روسیه دو بار در هفته گذشته هشدار داده است که ممکن است به سرزمین‌های تحت کنترل واشنگتن  در خاک سوریه حمله کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.