دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه متأسفانه امروزه خدا در زندگی مردم کم‌رنگ شده گفت : ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه د ریزد ، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی پیش ازظهر یک شنبه در گردهمایی طلایه داران تبلیغ در یزد با اشاره به اینکه روحانیون در منابر خود باید مطالبی را بیان کنند که برای مردم مفید باشد اظهار داشت: روحانیون قبل از منبر رفتن باید مطالعه داشته باشند تا وقت با ارزش مردم را پای منابر تلف نکنند زیرا جبران آن بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروزه خدا در زندگی مردم کم‌رنگ شده افزود: در گذشته به این شکل نبود و مردم و مسئولان توکلشان بر خدای متعال و نیت‌هایشان هم خدایی بود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: روحانیون باید مردم را متوجه کنند که خدا را در زندگیشان ملاک قرار دهند و کارها و توکلشان برای خدا باشد، زیرا هیچ کس غیر از خدای متعال نمی‌تواند مشکلات را برطرف سازد.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواری در جامعه و بیان خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به مردم باید از طرف روحانیون برای مردم بیان شود تا آنها نیز نسبت به این مسائل به آگاهی کامل برسند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه ماه محرم و صفر یکی از بهترین فرصت‌ها برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: اگرآگاهی به روش‌های بدیع و نو ازسوی روحانیون به مردم داده شود آنها نیز درمقابل توطئه‌های دشمن با بینش و نگاه تیزبینانه برخورد می‌کنند وهرسخن و حرفی را بر علیه نظام و انقلاب به راحتی قبول و به دیگران منتقل نخواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه قدرت تفکر و تعقل باید در سطح جامعه و در بین اقشار مختلف مردم و بالأخص نسل جوان احیا شود افزود: جامعه ما نیازمند افراد متفکر است و باید به سمت تربیت اینگونه افراد پیش برویم تا بتوانیم در برابر مسائل مختلف با تفکر و تعقل تصمیم گیری کنیم.

امام جمعه یزد با انتقاد از سیستم آموزشی کشور گفت: بخوان، حفظ کن و نمره بگیر از صد سال پیش تا کنون توسط انگلیسی‌ها در سیستم آموزشی کشور جا افتاده است که متأسفانه قدرت تفکر و تعقل را جوان گرفته و آن را فردی خنثی تربیت می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.