دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

نماینده مردم در مجلس مطرح کرد

عدم نظارت جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خودروسازان

1

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در تحریم‌ها و نوسانات قیمت ارز قطعات وارداتی مورد نیاز تولید خودور خودروسازان را دچار مشکل می‌کند و این در حالی ست که خودروسازان بی‌میل نیستند قطعات تولید داخل را به قطعات وارداتی متصل کنند و قیمت آنها را نیز افزایش دهند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، سیدجواد حسینی‌کیا در خصوص افزایش قیمت محصولات تولیدی خودروسازان و نوسانات بازار، اظهار داشت: خودروسازی ما از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ارتقاء داشته و سطح کیفی آن افزایش یافته است، اما متناسب با شرایط روز دنیا نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از قطعات داخلی است، اما بخش محدودی از قطعات نیز وارداتی هستند، گفت: در تحریم‌ها و نوسانات قیمت ارز قطعات وارداتی مورد نیاز تولید خودور خودروسازان را دچار مشکل می‌کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایطی که نوساناتی در بازار ایجاد می‌شود خودروسازان بی‌میل نیستند که قطعات تولید داخل را به قطعات وارداتی متصل کنند و قیمت آن‌ها را نیز افزایش دهند، ادامه داد: در برخی از مواقع به دلیل عدم همخوانی عرضه و تقاضا و مشکلات گمرکی که برای خودروسازان به وجود می‌آید قیمت محصولات در بازار افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عدم نظارت جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خودروسازان، عدم تعامل خودروسازان با گمرک، نرخ بالای سود بانک‌ها، آشفتگی و دلالی در بازار و تحریم‌ها همگی باعث می‌شوند تا در مقطعی از زمان قیمت خودرو افزایش جدی داشته باشد.

جامعه برای حفظ ارزش پول خود به سمت بازار خودرو می‌رود

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه چرا با وجود تزریق خودرو به بازار قیمت‌ها کنترل نمی‌شود، اظهار داشت: زمانیکه هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه وجود دارد و برانامه‌ای برای تولید اشتغال نداریم جامعه برای حفظ ارزش پول خود به سمت بازار ارز، سکه، مسکن و خودرو حرکت می‌کنند و در شرایطی که هرکدام از این بازارها اشباع شود به سمت محصول دیگری حرکت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.