دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان:

عزاداری حسینی در همدان متمرکز برگزار شود/ میدان امامزاده عبدالله(ع) ظرفیت خوبی برای تجمع عزاداران دارد

اوقاف

همدان- رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه میدان امامزاده عبدالله (ع) ظرفیت خوبی برای تجمع عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشوراست، گفت: امیدوارم امسال نیز شاهد برگزاری هر چه بهتر عزاداری‌ها به صورت متمرکز باشیم.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید علی حسینی رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با تاکید بر اهمیت برگزاری متمرکز عزاداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: سال گذشته طی رایزنی با سازمان تبلیغات اسلامی سعی کردیم عزاداری‌های تاسوعا و عاشورای حسینی را متمرکز برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه متولی برگزاری عزاداری‌های حسینی به صورت متمرکز برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: امسال برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر و بهتر عزاداری‌ها کمک خواهیم کرد که می‌توان آن را به صورت متمرکز در میدان امامزاده عبدالله(ع) برگزار کرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان  خاطرنشان کرد: سال گذشته برای نخستین بار تجمع عزاداران حسینی را طی روز تاسوعا در میدان امامزاده عبدالله(ع) برگزار کردیم که استقبال خوبی نیز صورت گرفت.

وی با بیان اینکه امیدوارم با برنامه‌ریزی خوب سازمان تبلیغات اسلامی امسال نیز شاهد برگزاری هر چه بهتر عزاداری‌ها به صورت متمرکز باشیم، خواستار توجه به این موضوع شد.

حسینی با تاکید به اینکه عزاداری یکی از عناصر اصلی و کلیدی در بررسی فرهنگ عاشورایی است و نقش بسیار مهمی در تحولات فرهنگ شیعه داشته است، خاطرنشان کرد: شناخت دلایل عزاداری برای امام حسین(ع) نخستین گام در راه تامین اهداف بلند سنت مهم و سرنوشت ساز پیروان اهل بیت(ع)است.

وی بیان کرد: عزاداری بدون معرفت ارزشی ندارد و باید به این موضوع توجه شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.