دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خبر داد

پدافند غیرعامل از راهبردهای اساسی مصون سازی در مقابل تهدیدات نظامی است

ذوالفقاری

دکتر ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یکی از ارکان تاثیرگذار در ارتقای امنیت ملی است، از برنامه ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه تر هفته پدافند غیرعامل در سطح کشور خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل از راهبردهای اساسی مصون سازی در مقابل تهدیدات نظامی است، افزود: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهمی است که علاوه بر تاکید فراوان مقام معظم رهبری، در اسناد بالادستی کشور نیز بر اجرای الزامات آن توجه ویژه ای شده است.
وی افزود: الحمدلله مجموعه قوای حاکمیتی و دستگاههای مختلف اجرایی در سالهای اخیر رویکرد مناسبی به این موضوع داشتند و لازم است به صورت مستمر در برنامه های اجرایی پیگیری شود.
ذوالفقاری ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات وزارت کشور برای هفته پدافند غیرعامل گفت: دستورالعمل اقدامات و برنامه ها به مسئولان استانی نیز ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: تشکیل جلسات شورای پدافند غیرعامل با حضور رئیس شورا و بررسی همه جانبه روند اقدامات در دستگاههای اجرایی، الزامات مربوطه و تشریح برنامه ها در این ایام؛ فعال کردن ستاد نکوداشت و برنامه ریزی اجرای دستورالعمل و طرح موضوعات مرتبط از سوی استانداران، معاونین، فرمانداران و مدیران اجرایی در جلسات مختلف با تاکید بر فرهنگ سازی و همچنین ابلاغ به دستگاههای اجرایی استان و کارگروه های تخصصی به منظور برنامه ریزی و فعال سازی کارگروه ها و کمیته های دستگاهی و نظارت جدی بر رعایت احکام، ملاحظات قانونی و اسناد بالادستی از جمله برنامه های وزارت کشور در جهت آمادگی برای گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل می باشد.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خاطرنشان کرد: بهره برداری و افتتاح پروژه های مرتبط؛ برنامه ریزی رسانه‌ای برای ارائه گزارش اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته؛ ارتباط و مشارکت با نخبگان، صاحب نظران، جامعه علمی و تشکل های مردم نهاد و همچنین مستندسازی از اقدامات صورت گرفته در این خصوص و تلاش در راستای استمرار برنامه پدافندی و مصون سازی بخش های مختلف نیز از دیگر برنامه های وزارت کشور در این خصوص است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزرات کشور

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.