سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

حمله رژیم صهیونیستی به "کشتی های آزادی" ۵۰ زخمی برجای گذاشت

مسيرة العوده

در اثر حمله عصر نظامیان رژیم صهیونیستی با قایق های جنگی به برنامه های هفتمین راهپیمایی دریایی موسوم به "کشتی های آزادی" که از منطقه واحه در شمال باریکه غزه و در قالب تظاهرات های حق بازگشت آغاز شد، دهها شهروند فلسطینی زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در اثر حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان فلسطینی که در جریان آن از گلوله و بمب هم استفاده کردند، ۴۹ فلسطینی زخمی شدند و ۱۰ نفر از آنها به درمانگاه ها انتقال داده شدند که در میان آنها تعدادی خبرنگار و نیروهای امدادی هم دیده می شوند.

نظامیان صهیونیست با گلوله و بمب های حاوی گازهای سمی به تجمع شهروندان فلسطینی در نزدیکی مرزهای دریایی شمال نوار غزه که در هفتمین راهپیمایی دریایی شرکت کرده بودند، حمله کردند.

 ۵۰ قایق با پرچم های فلسطین در هفتمین راهپیمایی به سمت مرزهای دریایی شمال باریکه غزه شرکت کرده بودند که اکثر حاضران در داخل این قایق ها را مجروحان و دانشجویان و افراد خسارت دیده از محاصره ۱۲ ساله رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه تشکیل می دادند.

در همین راستا، فتحی حماد از رهبران جنبش مقاومت اسلامی "حماس" امروز دوشنبه اظهار داشت که رژیم صهیونیستی سعی در بازی با زمان را دارد و طبق همان ایده ها و پیشنهاداتی که به طرف های میانجی اعلام می کند، رفتار نمی کند.

حماد در جریان راه اندازی هفتمین راهپیمایی دریایی در شمال نوار غزه خاطر نشان کرد که ملت ما به این مساله آگاه است و این راهپیمایی نوعی ابراز خشم و قیام علیه تعلل رژیم صهیونیستی و تجاوزات آن است. وی تاکید کرد که گرسنگی و تشنگی و تشدید محاصره نمی تواند اراده ملت فلسطین را بشکند.

جوانان فلسطینی و اهالی باریکه غزه با شکستن موانع صهیونیستی شجاعت زیادی از خود نشان دادند و برای اعلام مخالفت با محاصره غزه به سمت مرزهای شمالی حرکت کردند و در واقع، امروز شجاعت فلسطینیان ساکن باریکه غزه در برابر رژیم صهیونیستی در بعد جدیدی در زمین و دریا نمود پیدا کرده است.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.