سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸

وزیر بهداشت: مراقبت از اصالت دارو و کنترل قیمت آن وظیفه ماست

سفر وزیر بهداشت

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وظیفه وزارت بهداشت مراقبت از اصالت دارو و عدم افزایش قیمت آن‌ها است، افزود: تصور می‌کنم در حوزه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی، مسئولیت با سایر دستگاه‌ها است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، وزیر بهداشت در حاشیه صبحانه کاری با وزیر دادگستری ضمن تشکر از وزارت دادگستری، گفت: در این نشست، مقرر شد کمیته مشترکی بین وزارت بهداشت و وزارت دادگستری به ریاست رییس سازمان تعزیرات حکومتی و با هدف مراقبت بیشتر از حقوق مردم در حوزه سلامت و برخورد با متخلفین این حوزه تشکیل شود.

سیدحسن هاشمی درخصوص سوالی مبنی بر احتکار احتمالی دارو و تجهیزات پزشکی در انبارهای غیرمجاز، اظهار داشت: ممکن است متخلفینی در داروخانه و مکان‌های دیگر، مبادرت به احتکار دارو و تجهیزات پزشکی کنند که با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

هاشمی با تاکید بر اینکه وظیفه وزارت بهداشت مراقبت از اصالت دارو و عدم افزایش قیمت آن‌ها است، افزود: تصور می‌کنم در حوزه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی، مسئولیت با سایر دستگاه‌ها است و چنانچه در زمینه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی احتکاری صورت گیرد، برخورد با متخلفین این حوزه بر عهده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است. البته وزارت بهداشت، شرکت‌های دریافت کننده ارز و واردکننده دارو و داروخانه‌ها را در صورت تخلف در زمینه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی از بسیاری از امتیازات محروم خواهد کرد.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در حوزه سلامت هیچگونه تخلفی صورت نگیرد؛ چراکه تخلف به ویژه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از نظر افکار عمومی قابل قبول نیست، زیرا با جان انسان‌ها سروکار دارد.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا جایی که اطلاع دارم و دیده ایم تخلفات از این قبیل موارد بسیار نادر بوده و امیدواریم شاهد تخلفی در این حوزه نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.