سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳

رئیس پلیس آگاهی استان البرز خبر داد

دستگیری کارمند قلابی نهاد ریاست جمهوری در کرج/ مالباختگان برای طرح شکایت مراجعه کنند

متهم

البرز- پلیس آگاهی استان با انتشار تصویر فردی که خود را به دروغ کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی می کرد خواستار حضور مالباختگان وطرح شکایت از سوی آنها شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، سرهنگ جواد صفایی رییس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: از شهروندان درخواست می شود چنانچه از سوی فردی که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری عنوان می کرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای طرح شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

وی افزود: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان از فردی که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی و با توسل به شگردهای فریبکارانه اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است، شناسایی متهم در دستور کار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

این مسئول افزود: تحقیقات اولیه ماموران حاکی از آن بود که نامبرده پس از شناسایی متقاضیان دریافت وام به آنها نزدیک شده و پس از طرح دوستی با معرفی خود به عنوان کارمند نهاد ریاست جمهوری ادعا می کند که می تواند به راحتی برای آن ها وام کم بهره دریافت کند.

سرهنگ صفایی گفت: متهم با توسل به این ترفند فریبکارانه و جلب اعتماد طعمه های خود از آن ها می خواست تا مبلغ بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال در بانک سپرده گذاری کنند و زمانی که برای سپرده گذاری به بانک می رفتند مبلغ مورد نظر را از آن ها گرفته و به بهانه کپی کردن مدارک شناسایی و غیره از بانک خارج شده و متواری می شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم که با به کارگیری این شیوه در شهرهای کرج، تهران و قزوین اقدام به کلاهبرداری از ۵۰ نفر از شهروندان کرده بود با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم که با اسامی مستعار خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی می کرد به جرمش مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرد.

سرهنگ صفایی با بیان این که تاکنون ۵ نفر از شکات شناسایی شده اند گفت: به منظور شناسایی سایر مالباختگان، بازپرس شعبه ۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب کرج دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه های جمعی صادر کرده است بنابراین از شهروندانی که با این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، درخواست می شود تا برای پیگیری شکایت خود به آدرس عظیمیه -۴۵ متری کاج –خیابان نیک نژادی – جنب کلانتری ۳۰ اسلام آباد، پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۲۲۲۰۵۰ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.