سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۷

علتی برای پنهان‌کاری وجود ندارد

واکنش رئیس شورا به کشف 1500 خودرو در انبار شهرداری مشهد

احتکار خودرو

رئیس شورای شهر مشهد در واکنش به ادعای وجود 1500 خودرو بلاتکلیف در انبار شهرداری گفت: نوع انعکاس خبر مبنی بر «کشف خودروهای گمشده در انبار شهرداری مشهد» صحت ندارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد و جمعی دیگر از مدیران شهری ظهر امروز از انبار شهرداری واقع در خیابان مجیدیه بازدید کردند.

رئیس شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید با اشاره به‌اینکه خودروهای فرسوده و رهاشده یکی از معضلات شهری هستند که موجب سدمعبر و نازیبایی بصری در شهر می‌شوند؛ گفت: شهرداری طبق قانون موظف است هر آنچه مصداق سدمعبر باشد را جمع‌آوری کند و یکی از این مصادیق، خودروهای فرسوده‌اند.

محمدرضا حیدری افزود: بازدید امروز پیرو خبر منتشر شده پیرامون نگهداری یک هزار و 500 خودروی توقیفی بلاتکلیف در انبار شهرداری منتشر شده بود، تدارک دیده شد تا اطلاعات دقیقی در این خصوص کسب شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری در سال 1386 با همکاری دستگاه قضا و با اخذ مجوز، اجازه گرفته خودروها را از سطح شهر و پس از طی فرآیند مشخص و تعریف شده جمع‌آوری کند، طبق مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری موظف است پس از اطلاع‌رسانی مناسب به‌شهروندان، جهت مالکان وسائل نقلیه فرسوده و رها شده در سطح شهر، اعم از معابر اصلی و فرعی، که به‌مدت یک‌ماه رها شده، مهلت 15 روزه به‌منظور هرگونه تصمیم و یا اقدام آن درنظر گرفته و سپس ظرف مدت 48 ساعت نسبت به‌جمع‌آوری و انتقال خودرو اقدام لازم را انجام دهد.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه سایت کنونی، انباری متعلق به‌شهرداری است و علاوه‌بر خودروهای فرسوده، اقلام دیگری نیز در آن نگهداری می‌شود؛ گفت: در سال 1392 خودروهای انبار شده در این مکان از طریق مزایده به‌فروش رسیده و پس از طی مراحل قانونی، در اختیار ستاد فرامین حضرت امام(ره) قرار گرفته است.

حیدری افزود: از سال 92 تا به امروز یک هزار و 600 خودرو در این انبار جمع‌آوری شده که 160 مورد آن مربوط به یک سال اخیر است.

وی از مکاتبات متعدد سازمان میادین شهرداری مشهد با اجرائیات شهرداری و در خردادماه مکاتبه‌ای با دادستان محترم، پلیس راهور و سایر مسؤولان ذی‌ربط خبر داد و بیان کرد: هدف از این اقدامات، تعیین تکلیف خودروهای انبار شده است و بنابراین نوع انعکاس خبر مبنی بر «کشف خودروهای گمشده در انبار شهرداری مشهد» صحت ندارد چرا که کشفی صورت نگرفته و طبق مستندات و نامه‌نگاری‌ها، شهرداری برای تعیین تکلیف خودروها پیش‌قدم شده و علتی برای پنهان کردن وجود ندارد.

رئیس شورای شهر مشهد روند و فرآیند جمع‌آوری خودروها را دارای عیب و نقص دانست و تصریح کرد: متولیان امر در گذشته و حال باید این موضوع را بررسی و درصدد رفع نواقص برمی‌آمدند، ایجاد سامانه‌ای متصل به اداره آگاهی و یا پلیس راهور برای ثبت خودروهای ورودی به این انبار موضوعی بوده که از دید مدیریت شهری پیشین مشهد پنهان مانده و مورد غفلت قرار گرفته است.

حیدری خبر داد: طی نشستی که هفته گذشته سازمان میادین شهرداری با پلیس آگاهی برگزار کرده، مقرر شده این سامانه ایجاد شود و به‌محض ورود خودرو به‌انبار، اطلاعات آن در سامانه ثبت و متولیان امر در جریان وضعیت خودرو قرار گیرند تا فرآیندی شفاف طی شده و حقی از شهروندان تضییع نشود.

وی در تشریح چگونگی جمع‌آوری خودروهای فرسوده برای آینده؛ اظهار کرد: تکلیف شده تا زمان رفع نقص و ایجاد سامانه، جمع‌آوری صورت نگیرد و این موضوع به‌شهرداری‌های مناطق نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.