چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

وقوع زلزله‌ای 3.5 ریشتری در «شهمیرزاد» سمنان

1

زمین‌لرزه‌ای با قدرت 3.5 ریشتر «شهمیرزاد» در استان سمنان را لرزاند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین،  زمین‌لرزه نسبتاً بزرگی به قدرت 3.5 ریشتر حومه شهمیرزاد در استان سمنان را لرزاند.

ایرج رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در این زمینه اظهار کرد: این زمین‌لرزه در ساعت 9 و 32 دقیقه و 27 ثانیه به وقت محلی رخ داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه شدت این زمین لرزه 3.5 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ثبت شده است، گفت: این زمین‌لرزه در موقعیت جغرافیایی با عرض شمالی 35.92 درجه و طول شرقی 53.26 درجه ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه زلزله امروز در 18 کیلومتری شهمیرزاد، 25 کیلومتری مهدی‌شهر و 28 کیلومتری پل‌سفید در استان مازندران رخ داده است، افزود: این زمین‌لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ادامه داد: تاکنون گزارشی از خسارت‌های احتمالی مالی و جانی این زمین‌لرزه گزارش نشده است و تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند.

رئیسیان با بیان اینکه این زلزله در نزدیکی منطقه چاشم به وقوع پیوسته است، گفت: خسارت‌های احتمالی این زمین‌لرزه در دست بررسی است.

10:32/ خسارتی گزارش نشده است

حسن ارگی، فرماندار شهرستان مهدی‌شهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد:  زلزله 3.5 ریشتری در 18 کیلومتری شهمیرزاد به وقوع پیوست.

وی با تأکید بر اینکه گزارشی تا الان بابت خسارات به ما اعلام نشده است، اضافه کرد: تیم‌های هلال‌احمر  به منطقه فرستاده شده اند.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به اینکه کارشناسان منطقه زلزله‌زده را بررسی می‌کنند، اظهار کرد: اگر مورد خاصی باشد، اقدامات لازم در مورد آن انجام می‌شود.

29 گسل فعال در استان سمنان وجود دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.