چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی خراسان‌رضوی:

۴۰۰ کارخانه تولید پلاستیک در مشهد تعطیل شد

تعطیلی

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی خراسان‌رضوی گفت: از مجموع ۶۵۰ کارخانه مجوزداری که در خراسان‌رضوی در حوزه تولید پلاستیک فعالیت دارند بیش از ۴۰۰ کارخانه تعطیل شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، سیدمجید کاظمی اظهار داشت: هم‌اکنون قیمت مواد اولیه بخش تولید پلاستیک که توسط پتروشیمی‌ها تأمین می‌شود حدود ۳۰۰ درصد افزایش داشته و طبیعی است که قیمت‌ این اقلام هم بالا برود.

وی ادامه داد: به‌هیچ عنوان وضعیت تولید در حوزه پلاستیک مناسب نیست و باید گفت که دولت در این حوزه هیچ توجهی به صنایع پسین و پیشین پتروشیمی‌ها ندارد کمااینکه ما هم‌اکنون شاهد این هستیم که در توزیع مواد اولیه صنایع پلاستیک با رانت برخورد می‌شود.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی خراسان رضوی بیان کرد: با این روال که هر روز قیمت‌ها تغییر می‌کند و هیچ ثباتی در قوانین وجود ندارد نمی‌توان تولید را ادامه داد و هم تولیدکننده و هم مصرف کننده متضرر می‌شوند. کاظمی تصریح کرد: از مجموع ۶۵۰ کارخانه مجوزداری که در خراسان رضوی در حوزه تولید پلاستیک فعالیت دارند بیش از ۴۰۰ کارخانه تعطیل شده‌اند و مابقی هم با کمتر از یک سوم ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: بخش دولتی تنها شعار این را می‌دهد که قصد دارد از صنعت حمایت کند اما هیچ‌کدام از اقداماتی که تا کنون گفته شده به آنها به درستی عمل نشده و تنها اقداماتی که دولت به سود صنعت انجام می‌دهد برای صنایع بزرگی مانند پتروشیمی‌ها است که در واقع به خود دولت تعلق دارند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.