پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

با انتقاد فوری قانون گذاران جمهوری خواه

فرمان اجرایی ترامپ برای تقویت امنیت انتخابات از طریق وضع تحریم بر کشورها

1

رئیس‌جمهور آمریکا با امضای دستور ایجاد بستر تحریم افرادی که قصد دخالت در انتخابات این کشور را دارند، تاکید کرد که از سیستم و روند رای‌گیری در ایالات متحده محافظت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحت فشار و انتقاد شدید ناشی از چگونگی برخورد با دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا یک فرمان اجرایی را برای تقویت امنیت انتخابات از طریق وضع تحریم بر کشورها و افراد خارجی مداخله کننده در فرآیند انتخاباتی امضا کرد.

این فرمان اجرایی که تنها هشت هفته پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره در ششم نوامبر صادر شد، با انتقاد فوری قانون گذاران جمهوری خواه و دموکرات روبرو شد چرا که به باور آنها چنین دستوری بسیار دیر و بسیار ناکافی است. ترامپ این فرمان را پشت درهای بسته و بدون حضور هیچ خبرنگاری امضا کرد که فاصله گرفتن آشکار وی از روال گذشته اش در موارد مشابه است.

در همین رابطه جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ گفته است که تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی ها، محدود کردن تراکنش های مالی خارجی، محدود کردن دسترسی نهادها و موسسات به نظام ملی آمریکا و جلوگیری از سرمایه گذاری شهروندان آمریکایی در شرکت های مرتبط با مداخله در انتخابات آمریکا است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند برخی گروه ها و سازمان های تحت پشتیبانی کرملین تلاش کردند شانس ترامپ را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و ورود وی به کاخ سفید در برابر هیلاری کلینتون رقیب دمکراتش افزایش دهند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.