چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶

چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸

کسب ۷ طلا، ۶ نقره و ۵ برنز و صعود به رده سوم بازی‌های پاراآسیایی

1

چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

به گزارش ورزشی قدس آنلاین، چهارمین روز از بازی‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند. کاروان ایران تاکنون بعد از چین و کره‌جنوبی در رده سوم این بازی‌ها قرار گرفته است.

جودو

*وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم در کمتر از  دو دقیقه حریف اماراتی خود را ضربه فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریف ژاپنی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه‌نهایی در کمتر از ۳۰ ثانیه مقابل جودوکاری از مغولستان به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در دیدار پایانی مقابل حریف ازبکی به برتری رسید و به مدال طلا رسید.

احسان موسی‌نژاد در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم برابر حریف مغولستانی خود قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نماینده این کشور را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی حریف ازبکستانی خود را با امتیاز ایپون پشت سر گذاشت و به فینال مسابقات رسید.

*محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +۱۰۰کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی  به پیروزی رسید و فینالیست شد.

تیراندازی با کمان

در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد.

*مجید کاکوش ملی‌پوش تیراندازی باکمان کشورمان در رقابت‌های w۱ بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برابر نماینده کره جنوبی به برتری رسید و عنوان سوم را کسب کرد و برنزی شد.

دوومیدانی

*مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F۱۱  توانست با رکورد ۴۲.۳۷ به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست و رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.آرین لطفی نیز با پرتابی معادل ۳۴.۱۴ به مدال برنز رسید. در این مسابقات  پرتاب کننده ای از کشور هند با پرتابی به میزان ۳۵.۸۹ به مدال نقره رسید.

*سیامک صالح فرج زاده در فینال رقابت‌های پرتاب وزنه مردان کلاس F۳۴، با ثبت رکورد ١١ متر و ٤٤ سانتی متر به مدال نقره دست یافت. محسن کائید و مهدی کائیدی دیگر نمایندگان ایران در این ماده بودند که عناوین چهارم و پنجم را از آن خود کردند.

*علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F۵۳ با ۸.۷۳ ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظیمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با ۸.۳۵ به مدال نقره دست یافت و پرتابگر سوری با ۷.۴۷ به مدال برنز رسید. عبدالرضا جوکار نیز با ۵.۰۸ از کسب مدال بازماند.

* ۲ نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F۵۶/۵۷ به مصاف حریفانشان رفتند که در نهایت مدالطلا به هاشمیه متقیان از ایران رسید. متقیان با ثبت حد نصاب ۲۱.۱۷ ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. مهناز امینی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با ۲۴.۳۷ از کسب مدال بازماند.

تیراندازی

*رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی درازکش R۳ به امتیاز ۶۲۴.۶ دست یافت و نتوانست فینالیست شود. شجاعی در این رقابت‌ها هفدهم شد.

*معصومه خدابخشی و زهرا غلام‌زاده، نمایندگان کشورمان در ماده تفنگ بادی ایستاده R۴  بودند که معصومه خدابخشی با کسب ۶۲۹.۴ امتیاز در بین ۱۴ تیرانداز سوم و فینالیست شد، اما زهرا غلام‌زاده با ۶۲۱.۸ امتیاز ضمن ایستادن روی سکوی نهم از راهیابی به فینال بازماند. معصومه خدابخشی در فینال این مسابقات در رده هفتم قرار گرفت.

شطرنج

*در رقابت‌های گروه b۲ و b۳ بانوان عاطفه نقوی با ۵.۵ امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. فریبا زنده بودی با ۵ امتیاز به مدال نقره رسید و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خیره کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.

*در مسابقات گروه b۲ و b۳ آقایان امید کریمی شطرنجباز ۱۷ ساله اصفهانی توانست با چهار برد و سه تساوی و ۵.۵ امتیاز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنین تیم شطرنج b۲ و b۳ آقایان با ترکیب امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی، توانستند صاحب گردن آویز نقره شوند.

*در مسابقات b۱ بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید و در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران خانم ها ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی راد، به مدال نقره تیمی دست یافتند.

*در پایان مسابقات شطرنج نابینایان در گروه B۱ آقایان و در بخش تیمی مدال برنز به ورزشکاران ایران رسید. در پایان دور هفتم این مسابقات شطرنج بازان ایران موفق شدند با ٨.٥ امتیاز کسب کنند.

بسکتبال با ویلچر

تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان با برتری ۸۷ بر ۳۰ مقابل عراق به مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ رسید.

والیبال نشسته

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران با برتری ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۸، ۲۵ بر ۱۲ و ۲۵ بر ۱۹  مقابل عراق به فینال رسید. حریف ایران در فینال تیم چین است که این مسابقه ساعت ۱۵ فردا برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.