سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد

نظارت مستمر بر واحدهای تولید کننده مواد غذایی خراسان رضوی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به فعالیت ۸۵۰ واحد تولید کننده مواد غذایی کنترل و نظارت بر این واحدها باید به صورت مستمر انجام شود.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد رضا دارابی صبح دوشنبه در نشست با مدیران معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فرهنگ سازی در زمینه سلامت موضوعی زمان بر است اما باید فرهنگ خوب زیستن و زندگی سالم را در جامعه ترویج داد و انجام اقدامات زیرزمینی و ارائه محصولات تاریخ مصرف گذشته سلامتی مردم را به خطر  می اندازد که باید در این زمینه کنترل و نظارت به صورت مستمر انجام شود.

وی افزود:وزارت بهداشت تنها سازمان متولی سلامت نیست و باید برای تامین سلامتی جامعه تمامی سازمان های موثر بر سلامت همچون شهرداری، استانداری، شهرداری و سایر ارگان ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:با توجه به فعالیت ۸۵۰ کارخانه و واحد تولید کننده مواد غذایی در دانشگاه باید کنترل و نظارت بر این واحدها به صورت مستمر صورت گیرد که سلامتی مردم به خطر نیافتد.

وی گفت: تامین داروهای مورد نیاز استان و مراکز درمانی باید بصورت جدی پیگیری شود و داروخانه های آموزشی باید تمامی داروهای مورد نیاز به ویژه داروهای خاص و کمیاب را تامین و در اختیار بیماران قرار دهند.

دارابی گفت:باید به گونه ای عمل کرد که بیماران برای دریافت دارو و یا ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع نشوند و تمام موارد مورد نیاز تامین شود  همچنین در خصوص مجوز داروخانه باید در زمان صدور پرونده به تمام استاندارهای موجود توجه شود و بر اساس مصوبه حضور دانشجویان در داروخانه ها باید پس از طی کردن ۱۸۰ واحد درسی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مهترین مسئله ما داروخانه شبانه روزی است که باید ۲۴ساعته آماده خدمت رسانی به زائران و مجاوران باشند و مسئول فنی نیز داشته باشد.

وی تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع، تشدید نظارت ها و پیگیری ها در حوزه های مختلف نظارتی معاونت غذا و دارو دانشگاه منطبق با ضوابط و مقررات، فرهنگ سازی بیشتر در حوزه سلامت وکنترل تجویز منطقی داروها از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه مسئولان حوزه غذا و دارو باشد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.