شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان از ساعت ۹:۳۰ آغاز می‌شود/ سردار جعفری سخنران ویژه مراسم

ب

نصرت‌الله لطفی با بیان اینکه ساعت ۹:۳۰ صبح فردا شروع مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در سراسر کشور از جمله تهران خواهد بود، گفت: سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه، سخنران ویژه مراسم روز ۱۳ آبان امسال در تهران خواهد بود.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری اعلام برنامه‌های مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان اظهار کرد: مراسم ۱۳ آبان امسال به دلایلی از اهمیت ویژه‌ای نسبت به ۳۹ سال قبل برخوردار است.

وی با بیان اینکه ساعت ۹:۳۰ صبح فردا شروع مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در سراسر کشور از جمله تهران خواهد بود، گفت: سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه، سخنران ویژه مراسم روز ۱۳ آبان امسال در تهران خواهد بود.

وی تصریح کرد : شرکت کنندگان در مراسم یوم اله ۱۳ آبان ، فردا از سلایق و طیفها شعارشان منحصرا ضد استکباری خواهد بود .

لطفی در توضیح گفت : مسئولان خود را ملزم به تحقق مطالبات مردم می دانند اما فردا با پرهیز از حاشیه‌سازی ، همه شعارها ضد استکباری خواهد بود .

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تشریح رویکرد سیاست‌ها و اعلام اهم برنامه‌های مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان امسال با اشاره به ادامه تهدیدات سردمداران آمریکا و رژیم صهیونیستی، روند ادبیات زورگویانه و اهانت آمیز ترامپ و تروریست خواندن مردم ایران، گفت: «هیهات من‌الذله» شعار امروز مردم ایران است که از آموزه‌های سالار شهیدان بوده و پس از ۴۰ روز عزاداری ماه محرم و اربعین حسینی و حضور میلیون‌ها عاشق عاشورا و کربلا در مسیر راهپیمای اربعین آن را معنای واقعی بخشید.

وی ادامه داد:‌در سالی که به عنوان ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شناخته شده و شاهد بودیم که در ماه‌های گذشته با تحرم‌های ظالمانه آمریکا روزهای سختی را سپری می‌کنیم در مناسبت‌های پیش رو از جمله مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان شعارهای ارزشی « ما همچنان ایستاده‌ایم»،‌« ما می‌توانیم»، «ذلت نمی‌پذیریم»، «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و «هیهات من‌الذله» در سراسر کشور تجلی خواهد یافت.

لطفی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به اینکه ۱۳ آبان امسال شرایط ویژه‌ای دارد مهمترین ویژگی آن را قرارگیری در چهلمین سال انقلاب و تحریم‌های ظالمانه آمریکا که حلقه اقتصادی را بر مردم تنگ کرده،‌ خواند و گفت: با تمام این شرایط مردم با اعلام آمادگی در مقابل زیاده خواهی دولت بی‌مغز ترامپ و دیگر شرکای قبلی‌اش از جمله دولت دیکتاتور آل سعود درس آموزی خود را از مکتب سالار شهیدان به نمایش خواهند گذاشت.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برپایی باشکوه‌تر مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی نسبت به سال‌های قبل، اعلام مواضع صریح ملت ایران و احیا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره وقایع این روز مهم به عنوان اهداف مراسم امسال نام برد و گفت: طی هفته جاری در اکثر دانشگاه‌ها و مدارس ومناطق آموزش و پرورش برنامه‌های متنوعی طراحی و اجرا می‌شود اما برنامه‌های ملی و سراسری در تهران و تمامی استان‌ها از جمله در بیش از هزار شهر و بخش  کشور، باشکوه برگزار خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام برخی از برنامه‌های روز بزرگداشت مبارزه با استکبار جهانی گفت: زنگ استکبار ستیزی در بیش از ۱۰۵ هزار مدرسه در سراسر کشور ساعت ۸ صبح نواخته می‌شود و بیش از ۴ هزار عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم ۱۳ آبان را در سراسر کشور پوشش می‌دهند و در تهران ۱۲۰ خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از ۶۰۰ عکاس، خبرنگارو تصویربردار داخلی این مراسم را پوشش می‌دهند. 

وی از به نمایش گذاشتن آثار باقی مانده لاشه هلی‌کوپترهای سرنگون شده آمریکا در صحرای طبس و انتشار ویژه‌نامه دانش‌آموزی و دانشجویی درباره سیزده آبان و برگزاری نشست‌های دانشجویی و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و نیز برپایی میزگرد دانشجویی با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا به عنوان دیگر برنامه‌های فردا نام برد و گفت: امکان بازدید عموم از نمایشگاه ادوات جاسوسی آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی تدارک دیده شده است. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.