دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲

ویژه ‌برنامه‌های شبکه جهانی امام رضا(ع) در دهه آخر صفر اعلام شد

شبکه جهانی امام رضا ع

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) از پخش ویژه برنامه‌های متنوع از این شبکه در دهه آخر صفر خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، محمد امین توکلی‌زاده با بیان اینکه شبکه جهانی امام رضا(ع) با پخش زنده از حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر میزبان قلوب شیفتگان حضرت رضا(ع) می‌شود؛ گفت: این شبکه از شام اربعین تا شام شهادت حضرت رضا(ع) با بیش از 10 برنامه شبانگاهی مهمان شیفتگان عرب‌زبان حضرت رضا(ع) در شمال و شرق آفریقا و کشورهای جنوب غربی آسیا است.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) افزود: با توجه به‌جدول پخش این شبکه، برنامه‌های دهه آخر صفر بعد از نماز ظهر و عصر به‌صورت زنده با برنامه «طریق الرضا» از جاده‌های منتهی به‌مشهدالرضا(ع) آغاز می‌شود، این برنامه در 4 قسمت 30 دقیقه‌ای به‌زائران پیاده، خدمات موکب‌های آستان قدس رضوی و موکب‌داران این مسیر می‌پردازد.

وی دعوت از مهمانان عرب‌زبان از کشورهای مختلف را از دیگر برنامه‌های روزانه این شبکه در دهه آخر صفر عنوان کرد و افزود: برنامه اذان‌گاهی به‌صورت مستقل و زنده 30 دقیقه قبل از اذان بر روی آنتن می‌رود و تا بعد از نماز مغرب و عشاء ادامه دارد.

توکلی‌زاده پخش مستندهای ویژه را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد و گفت: سومین فصل از برنامه «فیروزه» در همین ایام به صورت کاملا تخصصی و متناسب با این ایام در لوکیشن جدید واقع در مدرسه آیت‌الله خوئی در قالب 11 قسمت پخش می‌شود.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) ادامه داد: ویژه برنامه «الساعه الثامن» را از دیگر ویژه برنامه‌های تولیدی این ایام معرفی کرد که با تهیه‌کنندگی سید محمد حسین رضوی از تهیه‌کنندگان برجسته صدا و سیما با لوکیشن روضه منوره در صحن گوهرشاد بر روی آنتن می‌رود.

وی افزود: برنامه «دارالمرحمه» به‌پوشش برنامه‌های عرب‌زبان‌ها در حرم مطهر می‌پردازد و برنامه «غریب الرضا» به‌صورت زنده در ایام منتهی به‌شهادت حضرت رضا(ع) بر روی آنتن می‌رود.

توکلی‌زاده تصریح کرد: در برنامه «دارالمرحمه» خدمات آستان قدس رضوی از جمله موکب‌داری و برنامه‌های حرم مطهر رضوی پوشش داده می‌شود و در مجموع بیش از 70 آیتم در این ایام مختص خدمات و فعالیت‌های آستان قدس رضوی تولید می‌شود.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) پشتیبانی از شبکه‌های زیر مجموعه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی را از دیگر برنامه‌های این شبکه عنوان کرد که همچون مناسبت‌های دیگر در حال انجام است.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: این شبکه مراسم خطبه‌خوانی شب شهادت حضرت رضا(ع) را به‌صورت زنده پوشش می‌دهد و تصاویر آن را در اختیار دیگر شبکه‌ها قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.