پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

نماینده شیخ عیسی قاسم: شهید حججی الگویی برای همه جهانیان است

1

نماینده رهبر شیعیان بحرین، شهید محسن حججی را الگویی برای همه جهانیان خواند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، شیخ عبدالله دقاق در همایش بزرگداشت مجاهدین در غربت که با حضور مسئولان ملی، استانی و شهرستانی و جمع گسترده‌ای از اقشار مختلف مردم شهرستان دامغان در محل تالار مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان  برگزار شد، اظهار داشت: دنیای استکبار (از طریق ایادی تکفیری خود) شهید محسن حججی را گرفته و قطعه قطعه کردند؛ اما امروز محسن حججی به الگویی برای همه جهانیان تبدیل شده است.

وی افزود: آمریکا و رژیم سعودی با راه‌اندازی حرکت‌های تکفیری در فکر از بین بردن (نام) عتبات عالیات در دنیا بود؛ اما امروز می‌بینیم که (علاقه به) عتبات عالیات در سراسر دنیا به مشهور شده است.

نماینده شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینکه مأمون عباسی برای به انزوا کشاندن و در محاصره قراردادن امام رضا (ع) به ایشان (سمت)  ولایت عهدی داد عنوان کرد: مأمون عباسی می‌خواست با برگزاری مناظره‌هایی بین امام رضا (ع) و دیگر علمای ادیان دیگر، آن حضرت را از جامعه دور کند اما امام رضا(ع) در این مناظرات همه رقبای خود را شکست دادند و به همین سبب به عالم آل محمد (ص) مشهور شدند.

شیخ دقاق با اشاره به اینکه همین اتفاق امروز برای شیعیان امام رضا (ع) در بحرین افتاده است، اضافه کرد: رژیم بحرین شیخ عیسی احمد قاسم، رهبر شیعیان این کشور را تحت اقامت اجباری قرار داده و تصمیم گرفت تا ایشان را از پایگاه مردمی که دارند دور نگاه دارد؛ اما درست با همین اقدام شیخ عیسی احمد قاسم نه تنها در بحرین، بلکه در تمام جهاد شهرت پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع در باره شیخ زکزاکی (رهبر شیعیان نیجریه) نیز صادق است، عنوان کرد: شیخ زکزاکی هم که تنها در کشور نیجریه شهرت داشت امروز پس از برخورد رژیم نیجریه با ایشان که با همکاری آل‌سعود صورت گرفت؛ در تمام دنیا شهرت یافت.

نماینده شیخ عیسی قاسم با تأکید بر لزوم گسترش اندیشه‌های اهل‌بیت‌(ع) افزود: امروز اگر اندیشه‌های اهل بیت (ع) را گسترش دهیم؛ مردم پیرو خط مشی امام زمان (عج) خواهند شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.