شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

بیش از هزار مفقود در آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا/ این حادثه ده هزار نفر را آواره کرده است

ی

شمار افرادی که در آتش‌سوزی گسترده شمال کالیفرنیا ناپدید شده‌اند به بیش از هزار نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، مقامات آمریکا اعلام کردند بیش از هزار نفر در آتش سوزی کالیفرنیا ناپدید شده‌اند.

کوری هانئا، کلانتر منطقه بات در نشستی خبری اعلام کرد شمار افراد ناپدید شده از ۶۳۱ نفر به هزار و یازده نفر رسیده است. مقامات این منطقه با تایید کشته شدن هشت نفر دیگر اعلام کردند شمار قربانیان آتش‌سوزی کمپ فایر به هفتاد و یک نفر رسیده است. کلانتر منطقه گفت این اطلاعات، داده های خام است و امکان دارد که در این فهرست اسامی تکراری هم وجود داشته باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است روز شنبه به منطقه برود و با قربانیان این آتش‌سوزی که مرگبارترین آتش سوزی تاریخ کالیفرنیا است، دیدار کند.

خدمات آتش نشانی روز جمعه اعلام کرد ۴۵ درصد آتش مهار شده است. این آتش‌سوزی حدود ده هزار نفر را آواره کرده است و پنجاه و پنج هزار هکتار زمین را از بین برده است. در جنوب کالیفرنیا در حوالی لس آنجلس آتش موسوم «وولسی فایر» از روز پنجشنبه گذشته حدود چهل هزار هکتار زمین را نابود کرده و دستکم سه کشته برجای گذاشته است.

دود ناشی از این آتش‌سوزی سانفرانسیسکو را فراگرفته است. مسئولان در مورد آلودگی هوا در این منطقه هشدار دادند. سانفرانسیسکو سیصد کیلومتر با شهر پارادایس که کانون اصلی آتش‌سوزی کمپ فایر بود فاصله دارد. شهر پارادایس به طور کلی نابود شده است. این شهر بیشتر محل سکونت مستمری‌بگیران با درآمد پایین بود که به دلیل سرعت زیاد گسترش آتش غافلگیر شدند. امدادگران داوطلب همچنان برای یافتن بازماندگان احتمالی یا اجساد قربانیان تلاش می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.