یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱

افشای نقش آمریکا در سازماندهی تروریست‌های داعشی و احتمال حمله به موصل

1

یک مقام محلی در اقلیم کردستان عراق از نقش آمریکا در سازماندهی و حمایت تروریست‌های داعشی پرده برداشته است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رشاد گلالی مسئول کمیته مخمور اتحادیه میهنی کردستان به سایت snn گفته است که دهها تروریست داعشی در یکی از ارتفاعات اقلیم کردستان مستقر شده‌اند و در صورت هر اقدامی علیه منافع آمریکا در عراق از آنها بهره‌برداری می‌شود و مناطقی را تحت اشغال خود درخواهند آورد.

وی گفت: در ارتفاعات قره‌چوخ که مسافتی ۲۷کیلومتری را شامل می‌شود، حدود ۳۰۰ تروریست داعشی مستقر شده‌اند که حتی اعضای خانواده تعدادی از این تروریست‌ها با آنها هستند.

این مسئول اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرده است که روزانه مواد غذایی، آب و دیگر نیازمندی‌های این تروریست‌ها با اتومبیل به آنها انتقال داده خواهد شد.

رشاد گلالی گفت: این تروریست‌ها از افراد بومی محل هستند که از سوی آمریکا با اهداف خاصی سازماندهی و مستقر شده‌اند، ضمن اینکه از سوی تعدادی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هم پشتیبانی می‌شوند.

مسئول کمیته مخمور اتحادیه میهنی کردستان در ادامه گفت: در صورت استفاده از این تروریست‌ها، نخستین اقدام آنها اشغال القیاره در ۶۰کیلومتری جنوب موصل خواهد بود تا زمینه برای تصرف دوباره شهر موصل توسط داعش فراهم شود.

وی شهرستان مخمور را به‌لحاظ اهمیت جغرافیایی آن از دیگر مناطقی دانست که تروریست‌های داعش به‌دنبال اشغال آن خواهند بود.

گلالی به وجود مناطق جنگلی از بخش گویر (استان نینوا) تا قسمت شرقی شهرستان شرقات (استان صلاح‌الدین) اشاره کرده است که به‌گفته وی، دهها تروریست داعش در آنها حضور داشته و به‌علت نظارت نیروهای آمریکائی مستقر در منطقه، امکان هر گونه اقدام از نیروهای عراقی و پیشمرگ سلب شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.