سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

۱۱ هزار دانش آموز خراسان رضوی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضو

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از اعزام ۱۱ هزار دانش آموز این استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ستاد هماهنگی بسیج دانش آموزی خراسان رضوی گفت: امسال همچون سال‌های گذشته ۱۱ هزار دانش آموز را در ماه‌های بهمن و اسفند به اردوی راهیان نور اعزام خواهیم کرد که در صورت کمک استانداری و دیگر دستگاه‌ها این میزان قابل افزایش خواهد بود.
وی تصریح کرد:دانش آموزان وقتی در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حاضر می‌شوند احساس خوبی را کسب می‌کنند و آنچه که در فیلم‌های دفاع مقدس می‌بینند و یا خاطراتی که در این زمینه می‌شنوند را بطور واقعی درک می‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش در راستای اجرای سیاست‌های سند تحول بنیادین وظایفی از جمله تربیت اخلاقی، عبادی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی دانش آموزان را بر عهده دارد.
خدابنده افزود: حضور پر رنگ دانش آموزان در مراسم مختلف از جمله راهپیمایی ها، برگزاری حلقه‌های صالحین و همچنین برگزاری اردوهای راهیان نور از جمله فعالیت‌های ارزشمندی است که توسط بسیج دانش آموزی انجام می‌شود و به دانش آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های زندگی در زمینه تربیت دینی، اجتماعی و سیاسی را بیاموزند.
وی تصریح کرد: نگاه فرهنگی به فعالیت‌های حوزه بسیج و لزوم همگرایی، هم افزایی و تلاش همه جانبه در این حوزه بسیار مهم است و اگر دانش آموزان ما در مدرسه تربیت صحیحی داشته باشند بسیاری از مشکلات و آسیب‌های جامعه کاهش می‌یابد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.