شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد

صادرات ۱۸۴ هزار تن محصول کشاورزی از همدان

مدیر کل جهاد کشاورزی

همدان- منصور رضوانی جلال گفت: برای بهبود تولید و افزایش ارزش افزوده در تولید محصولات، زراعی و باغی و دامی استان همدان برنامه ریزی کردیم.

 به گزارش قدس آنلاین، منصور رضوانی جلال رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان اظهار کرد: امسال در مدت ۸ماه ۱۸۴هزار تن محصول کشاورزی از استان صادر شده است؛ هر چند که سال گذشته در بخش کشاورزی ۳۰۰میلیون دلار صادرات داشتیم.

 وی گفت:برای بهبود تولید و افزایش ارزش افزوده در تولید محصولات، زراعی و باغی و دامی استان همدان برنامه ریزی کردیم؛   ۴.۵درصداز محصولات کشاورزی کشور در همدان تولید می شود و ارزش صادرات امسال استان همدان هم ۱۶۰میلیارد دلار بوده است که ۳.۵درصد از ارزش کل صادرات محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

رضوانی جلال اظهار کرد: اکنون ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات به صورت گلوبال برای صادرکنندگان بخش کشاورزی اختصاص دادیم و استان همدان در محصولاتی مانند  گردو، انگور و سیب زمینی، رتبه اول کشور را دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یکی از ضعف‌های موجود در تولید محصولات کشاورزی و دامی استان را نبود چرخه تولید، فرآوری و صادرات نام برد و گفت: برای کاهش این مشکل در استان همدان، برای تولید و صادرات گوشت سفید(مرغ) سیاست‌گذاری و برنامه آن اجرایی شده است.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.