پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

ورود امام جمعه یزد به بحث صدور حکم شهردار جدید

نماینده ولی فقیه دراستان یزد

یزد - آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی بر ضرورت تعیین تکلیف حکم شهردار یزد توسط وزارت کشور تاکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازدفتر نماینده ولی فقیه دراستان ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، در دیدار اعضای شورای شهر یزد با وی اظهار داشت : در موضوع تعیین تکلیف حکم شهردار یزد ورود کردم و منتظر پاسخ مسئولان مربوطه هستم اما سعی می‌کنم ‌که با جدیت دنبال کنم.

وی افزود : معطل ماندن موضوعات شهر به دلیل تاخیر در انتخاب شهردار سخت است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع اقدامات لازم صورت گیرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: با این وجود باید تمام تلاش را به کار بست که کارهای شهر به این دلیل معطل نماند و بتوانیم به مردم بیش از پیش خدمت کنیم.

ناصری یزدی خاطرنشان ساخت: با توجه به اهمیت فعالیت شهرداری، لازم است که بحث شهردار سریعتر به نتیجه رسیده تا فعالیت های این نهاد مهم با ظرفیت کامل ادامه پیدا کند.

وی افزود: با این وجود در شرایط فعلی هم نباید عدم معرفی و صدور حکم شهردار سبب زمین ماندن کارها شود و حتما باید مسئولان امر نسبت به این موضوع جدیت و اهتمام لازم را داشته باشند که کار مردم به بهترین وجه ممکن پیگیری و اجرا شود.

یزد از تاخیر در صدور حکم شهردار متضرر می شود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز با اشاره به اینکه حکم شهردار جدید یزد با گذشت ۶۰ روز همچنان صادر نشده گفت: یزد از تاخیر در صدور حکم شهردار متضرر می شود.

غلامعلی سفید صبح ، با اشاره به روند انتخاب مجتبی فرهمند به عنوان شهردار یزد از سوی اعضای شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه تمام اعضا بر روی این گزینه اتفاق نظر پیدا کرده بودند اظهار داشت: این انتخاب جناحی و سیاسی نبود و همه به توانمندی آقای فرهمند اعتماد داشتند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور باید در مدت مشخص یا شهردار را تایید کند و یا دلایل عدم تایید را بیان کند گفت: با وجودی که ۶۰ روز از انتخاب شهردار یزد می‌گذرد هنوز حتی دلیل عدم تایید را مطرح نکرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: این روند قطعا برای ‌شهر یزد خوب نیست و تاخیر در انتخاب شهردار یزد بسیاری از امور مربوط به شهر و شهرداری را معطل کرده است.

‌محسن ابوترابی دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه وضعیت عمومی شهر خیلی مناسب نیست گفت: هرچند مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و دشمنان علیه نظام شیطنت می‌کنند اما واقعیت این است که باید به مردم امید بیشتری داد.

اعضای شورا بر روند انتخاب شهردار اتفاق نظر داشتند

وی با اشاره به اینکه تاخیر در انتخاب و معرفی مسئولان یزد در استانداری و شهرداری خوب نیست گفت: به حمدالله روند انتخاب استاندار به پایان رسید ولی در انتخاب شهردار همچنان تاخیر ادامه دارد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر یزد در موارد مختلف با یکدیگر اتفاق نظر دارند گفت: در انتخاب شهردار این نگرانی وجود داشت که در بین اعضای شورا اختلاف به وجود بیاید که به حمدالله این روند رخ نداد و اعضای شورا بر روند انتخاب شهردار اتفاق نظر داشتند.

ابوترابی از نماینده ولی فقیه در استان و امام حمعه یزد خواست که به موضوع شهردار یزد ورود پیدا کند تا وزارت کشور به این روند سرعت بیشتری بدهد و جلوی این تاخیر را بگیرد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد شورای شهر سر وقت قانونی شهردار را انتخاب و به وزارت کشور اعلام کرد اما روند انتخاب شهردار طولانی شده و هر روز که این روند بیشتر معطل شود، مردم شهر بیشتر متضرر می‌شوند.

پس از انتصاب مهدی جمالی‌نژاد شهردار پیشین و موفق یزد به عنوان معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اعضای شورای شهر برای این نهاد مهم یزد سرپرست انتخاب کردند و ۶۰ روز قبل هم مجتبی فرهمند را به عنوان شهردار منتخب به وزارت کشور معرفی کردند.

با این وجود وزارت کشور هنوز حکم شهردار یزد را صادر نکرده و شهرداری یزد به عنوان شهرداری یک شهر جهانی، همچنان با سرپرست اداره می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.