سه‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷

اذعان رژیم صهیونیستی به کمک تسلیحاتی به مخالفان سوریه

1

«گادی ایزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه پایان دوره مسئولیت خود، در یک مصاحبه اذعان کرد که این رژیم به معارضان سوری کمک تسلیحاتی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، عالی‌ترین مقام نظامی ارتش رژیم صهیونیستی طی مصاحبه با یک رسانه انگلیسی برای اولین بار رسما به کمک تسلیحاتی این رژیم به گروه‌های مسلح و معارض سوری اذعان کرده است.

«گادی ایزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه اتمام دوره ریاستش با روزنامه «ساندی تایمز» انگلیس مصاحبه کرد و در این مصاحبه، برای اولین بار رسما پرده از کمک‌های تسلیحاتی این رژیم به گروه‌های معارض و مسلح مخالف دولت سوریه برداشته است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» درباره این مصاحبه گزارش داد: «مقام ارشد نظامی اسرائیل که دوره ریاستش رو به اتمام است، علنا فاش کرد که تل‌آویو مستقیما در درگیری نظامی با ایران در خاک سوریه دخالت داشته است».

طبق این گزارش، «گادی ایزنکوت فاش کرده است که اسرائیل مستقیما در جنگ سوریه مداخله داشته است و همچنین اذعان کرد که تل‌آویو به گروه‌های شورشی در مرز (سوریه و فلسطین اشغالی) "سلاح‌های سبک" به منظور "دفاع از خود" داده است».

رسانه روس افزود: «رسانه‌های خبری و همچنین دمشق طی این چند سال درباره ارائه سلاح توسط اسرائیل به گروه‌های معارض سوریه صحبت و گمانه‌زنی کرده بودند اما تل آویو تاکنون درباره این موضوع اظهارنظری نکرده بود و تنها از کمک‌های انسانی (به معارضان) سخن گفته بود».

سپتامبر ۲۰۱۸، پایگاه آمریکایی «فارین پالیسی» گزارش داده بود، رژیم صهیونیستی به صورت محرمانه به حداقل ۱۲ گروه شورشی در سوریه کمک‌های تسلیحاتی و مالی کرده تا آنها نیروهای نزدیک به ایران و همچنین داعش را از مرز این رژیم دور کنند.

طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی سلاح‌های اتوماتیک، خمپاره‌انداز، تجهیزات ترابری، انواع مسلسل داده و همچنین برای هر یک از گروه‌های مسلح و معارض سوری دستمزد ۷۵ دلاری درنظر گرفته بود.

حدود دو ماه قبل هم در خبرها آمده بود، «موشه یعلون» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی شخصا با معارضان سوری دیدار کرده بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.