شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲

جلسه مجمع تشخیص با غیبت ۱۳ عضو از جمله رئیس جمهور تشکیل شد

مجمع تشخیص

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز با غیبت ۱۳ عضو و حضور ظریف و جنیدی برای بررسی لایحه "پالرمو" برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، برگزار شد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق کشورمان در این جلسه حضور داشتند اما حسن روحانی رئیس‌جمهور در این جلسه حضور نداشت.

از بین سایر اعضای حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز علی‌اکبر ناطق نوری، ابراهیم امینی، دری نجف آبادی، محمدعلی موحدی کرمانی، شیخ حسن صانعی، علی آقامحمدی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی در جلسه امروز حضور نداشتند. 

از میان فقهای شورای نگهبان که عضو حقیقی مجمع به‌حساب می‌آیند، آیات مدرسی یزدی، شیخ محمد یزدی، شب زنده‌دار و محمد مومن در جلسه امروز غائب بودند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، اللهیار ملک‌شاهی، رئیس کمیسیون قضایی حقوقی مجلس، علی‌اکبر کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان و لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور مدعوین جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند.

از حواشی جلسه امروز، حضور سید ابراهیم رئیسی در جایگاه سران قوا، در راس جلسه بود.

در جلسه امروز بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) که از سوی شورای نگهبان بر اساس ایرادات طرح شده از ناحیه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس عودت و مجددا برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع شده بود، در دستورکار قرار گرفت. 

در جلسه امروز پس از طرح دیدگاه‌های مختلف پیرامون لایحه مذکور، از سوی اعضای مجمع و همچنین اظهار نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، ادامه بررسی‌ها به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی محول شد تا نتایج آن در جلسه آتی مجمع مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: تسنیم

 انتهای پیام/