سه‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

استاندار البرز:

زیرساخت‌های ورزش دوچرخه سواری در کلانشهر کرج ایجاد شود

استاندار

البرز- عزیزالله شهبازی گفت: شهرداری کرج باید با توجه به ماموریت ها و مسئولیت هایی که در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی دارد، نسبت به ارتقا زیرساخت های ورزش دوچرخه سواری اقدام کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، عزیزالله شهبازی استاندار البرز پیش از ظهر امروز در همایش سه شنبه های بدون خودرو و همزمان با هفته هوای پاک با شهروندان کرجی سوار بر دوچرخه شده و در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به طور قطع عقل سالم در بدن سالم است و این سلامتی در گرو ورزش و فعالیت های بدنی قرار دارد.

وی ادامه داد: با بررسی های صورت گرفته، رشته های مختلف ورزشی در البرز فعال و پویا هستند و سه شنبه های بدون خودرو نیز از جمله برنامه های بسیار خوب هیات های ورزشی است.

شهبازی با اشاره به اینکه مسئولان با اهتمام ویژه توسعه ورزش در البرز را دنبال می کنند؛ گفت: امروز در کرج با جمع بسیاری از دوچرخه سواران کرجی با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری همراه شدیم.

وی افزود: بر اساس تحقیقات و گزارش های ارائه شده از سوی کارشناسان و مسئولان مربوطه، در شرایط آلودگی و وارونگی هوا، تردد خودروهای دودزا و افزایش وسایل نقلیه تک سرنشین تاثیر مستقیم بر سلامت مردم دارد.

استاندار البرز اضافه کرد: ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و در کنار آن ساماندهی و افزایش بسترهای حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس، قطار شهری، تاکسی و... در شهرهای بزرگ و به خصوص کلانشهر کرج از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: اکنون تعامل بسیار خوبی با اداره کل ورزش و جوانان در جهت ارتقا وضعیت ورزش و تقویت زیرساخت های لازم، داریم و این همراهی همچنان ادامه خواهد یافت.

شهبازی افزود: شهرداری باید برنامه های خود را در راستای تکالیف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اعلام کند تا استانداری و اداره کل ورزش و جوانان نیز تمهیدات لازم را برای تسریع در تحقق آنها داشته باشد.

وی عنوان کرد: امروز دستور لازم برای ایجاد بسترهای توسعه و ترویج دوچرخه سواری را به شهرداری خواهم داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.