پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

فابیو گروسوی چین چه کسی است؟

لیپی؛ به دنبال شکست کی‌روش با روش خود کی‌روش

1

تیم ملی چین می خواهد با همان روش تیم ملی ایران در جام جهانی برابر این تیم حاضر شود.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، تیم ملی عمان می توانست در همان لحظات ابتدایی دیدار با ایران شروعی رویایی را تجربه کند اما ضربه پنالتی کانو توسط علیرضا بیرانوند مهار شد و در ادامه شاگردان کارلوس کی روش که شروع خوبی نداشتند، موفق شدند تا قبل از به پایان رسیدن نیمه اول دو بار دروازه تیم ملی عمان را باز کنند.

تردیدی نیست که تیم ملی ایران یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملت های آسیا است. آنها در هر چهار دیدار خود در این رقابت ها شکست نخورده اند و حتی یک بار نیز دروازه آنها باز نشده است. سردار آزمون و مهدی طارمی عملکرد درخشانی در خط حمله داشته اند و علیرضا جهانبخش نیز که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده، موفق شد در آخرین دیدار برابر عمان گلزنی کند.

پس برنامه حریف امروز تیم ملی ایران یعنی چین تحت هدایت مارچلو لیپی، نه حملات همه جانبه و نه دفاع محض است. گرچه فوتبال هجومی همیشه باعث رضایت هواداران می شود، اما چنین برنامه ای برابر تیم ملی ایران ممکن است شرایط را دشوار سازد و تیم ملی چین نیز می خواهد از همان سیستم ایران در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ استفاده کند.

تیم ملی ایران در دیدار برابر تیم های بزرگی مانند اسپانیا و پرتغال فوتبال صبورانه ای ارائه داده و در جریان بازی منتظر فرصتی برای ضربه زدن و حمله به سمت دروازه حریفان بود.

در مقابل تیم ملی ایران ممکن است انجام دفاع صرف روشی خطرناک باشد و با وجود بازیکنانی مانند سردار آزمون و مهدی طارمی در خط حمله، شاید استفاده از این سیستم برای چین گران تمام شود. پس بهترین روش را می توان تاکید بر ایجاد تعادل در بین خطوط و البته تلاش برای به حداقل رساندن اشتباهات فردی در بین تمامی بازیکنان دانست.

همانطور که مارچلو لیپی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با ایران اشاره کرد، علیرغم پتانسیل مناسب این تیم، ریسک کردن برابر ایران خطرناک خواهد بود و به همین دلیل رعایت دقیق تاکتیک های مورد نظر سرمربی چینی، می تواند کلید حل مشکلات آنها برابر ایران لقب گیرد.

با این حال، خط دفاع ایران در آسیا فوق العاده بوده و حتی در جام جهانی، اسپانیا و پرتغال تنها ۲ گل وارد دروازه این تیم کردند. پس بدیهی است تیم چین باید برای این نبرد سخت آماده شود. لیپی می داند که تنها ۱۱ نفر برای مقابله با ایران کافی نیست و نحوه انتخاب بازیکنان جایگزین نیز بسیار مهم است.

پس شاید همانند ۱۳ سال قبل و دیدار مهم تیم ملی ایتالیا برابر آلمان در جام جهانی ۲۰۰۶، جزئیاتی کوچک حتی همانند نقش آفرینی یک دفاع کناری بتواند سرنوشت ساز باشد و شرایط برای مارچلو لیپی و شاگردانش به کلی تغییر کند.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.