جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

ولایتی: دانشگاه آزاد در ۳۰ سال فعالیت قبلی حسابرسی مستقل مالی نشده بود

ب

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از اینکه دانشگاه آزاد در ۳۰ سال فعالیت خود حسابرسی مستقل مالی نشده است، گفت: این امر در تاریخ مالی موسسات جمهوری اسلامی بی‌سابقه است .

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی که در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و جمع رئیس، معاونین و مسئولان این مجموعه حضور یافته بود، در سخنانی با بیان اینکه اسلام در علوم انسانی بسیار غنی است، افزود: علیرغم تمام ظرفیت های ارزشمند در زمیه علوم انسانی، آموزش عالی کشور از این جهت پیشرفت قابل قبولی نکرده است.

وی با تاکید براینکه در علوم انسانی باید وحدت حوزه و دانشگاه محقق گردد، افزود: انسان اشرف مخلوقات است ولی امروز با وجود ترجمه کتب علوم انسانی غرب،  انسان به اندازه ابزار تنزل یافته که این امر وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه را سنگین تر می کند که در کنار یکدیگر کتبی را تالیف کنند بر اساس ارزشهایی که در اسلام است  انسان به جایگاه معنوی و الهی خود دست یابد.

ولایتی افزود: با توجه به اهمیتی که دانشگاه آزاد به بازنگری و بازسازی علوم انسانی می‌دهد و در این راه همکاری نزدیک حوزه های علمیه و دانشگاه ها را ضروری می‌داند، انتخاب شخصیت برجسته حوزه و دانشگاه استاد گرامی حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین  خسرو پناه به  سمت معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی موجب خواهد شد که با تلاش ایشان بتوان این اقدام راهبردی بسیار ضروری یعنی تحول در علوم انسانی مبتنی بر ارزشهای متعالی اسلامی و ایرانی را سامان داد.

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از اینکه دانشگاه آزاد اسلامی طی 30 سال فعالیت خود حسابرسی مستقل مالی  نشده است، تصریح کرد: این امر در تاریخ مالی موسسات موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران بی سابقه است .

وی به پسوند اسلامی دانشگاه آزاد هم اشاره کرد و گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی نگاه جدی به فرهنگ است لذا باید در عرصه فرهنگی در دانشگاه تحول ایجاد کرده  تا پسوند اسلامی معنای واقعی خود را به دست آورد.

ولایتی خاطر نشان کرد: وظیفه ما در دانشگاه است که بتوانیم مجموعه‌ای در تراز انقلاب اسلامی را به جامعه ایران و جهان معرفی کنیم و به نظر می‌رسد از جمله در مشهد که پایتخت فرهنگی جهان تشییع است، با امکانات و پتانسیلی که وجود دارد می‌تواند  در زمینه‌های تربیتی و فرهنگی اقدامات قوی‌تر و مؤثرتری انجام دهد و در سایه اموار پر فیض مرقد شریف حضرت علی بن موسی   رضا علیه السلام،  انتقال دهنده فرهنگ اسلامی باشد.

رئیس هیأت‌مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر انجام پژوهش های هدفمند و تقویت اقتصاد دانش بنیان، افزود: در حوزه‌ علم و فناوری رشد خوبی داشته و جزء کشورهای برتر دنیا هستیم بنابراین در حوزه علوم انسانی از جمله علوم تربیتی، روانشناسی و جامعه شناسی مبتنی  بر ارزشهای اسلامی و ایرانی باید نوآوری و تالیف داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می تواند یکی مهم ترین  مراکز علمی نظام جمهوری اسلامی باشد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد با برخورداری از ظرفیت عظیم علمی و پتانسیل و توانمندی‌های خود می‌تواند در راستای اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارد.

ولایتی با بیان اینکه زبان فارسی یکی از پر ظرفیت ترین زبانهای علنی دنیا  است، تصریح کرد: زبان فارسی زبان دوم اسلام و زبان اول عرفان اسلامی است از این رو باید آموزش زبان فارسی در مدارس سما تقویت شود.

در ادامه علی سروری مجد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد نیز ضمن خیر مقدم، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های  دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و خراسان رضوی ارائه کرد.

در نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی،‌ روسای واحدهای نیشابور، قوچان و تربت حیدریه و معاونین و روسای و هیات رییسه دانشکده‌های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد حضور داشتند و دیدگاههای خود را بیان کردند.

همچنین ولایتی رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی به همراه حجه الاسلام و المسلمین جواد مهدوی نسب رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان رضوی،  سروری مجد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از مسئولین دانشگاه با حضور بر مزار شهدای گمنام واحد مشهد با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ 5 شهید گمنام مجموعه فرهنگی واحد مشهد  ادای احترام کردند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.