شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

نامه سرگشاده ساکنان محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران به لاریجانی

1

تعدادی از ساکنان و کسبه محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران در نامه ای به رئیس مجلس خواستار ابطال و برچیده شدن کامل طرح و احقاق حقوق مالکانه خود پس از دو دهه شدند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، در این نامه خطاب به علی لاریجانی آمده است؛

طبق اخبار واصله کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۸ در نظر دارد برای طرح ساماندهی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران ردیفی اعتباری اختصاص دهد. همچنین طبق اعلام یکی از اعضای کمیسیون مذکور، این کمیسیون مصوب نموده که وزارت راه و شهرسازی معادل ۱۰ هزار میلیارد ریال از املاک مسکونی در اختیار خود در محدوده شهر تهران را برای کمک به تامین منابع طرح ساماندهی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران بلاعوض در اختیار دانشگاه تهران قرار دهد.

همانطور که مستحضرید ساکنان و کسبه این محدوده در مرداد ماه ۱۳۹۷ طی نامه‌هایی به حضرتعالی و همچنین تمامی نمایندگان شهر تهران در مجلس، اعضای هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون اصل نود خواستار رسیدگی به مشکلات و ابطال و برچیده شدن کامل طرح شده اند.

اما تاکنون مجمع نمایندگان شهر تهران و کمیسیون اصل نود موضوع را به طورجدی پیگیری ننموده و به بررسی موضوع ورود پیدا نکردهاند. برای ما بسیار جای تعجب است که نمایندگان مردم علیرغم اعتراضات آنها و بدون بررسی همه جانبه موضوع به چنین تصمیمی رسیده باشند.

علیهذا چندین نکته مهم در مورد تصمیم مذکور قابل ذکر است که به استحضار می رسد: - طبق نامه معاون شهرسازی و معماری وزارت راه وشهرسازی به شماره ۳۰۰/۸۷۷۶۷ مورخ ۴/۰۷/۱۳۹۷(پیوست شماره ۱)، طرح ساماندهی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکنون "بدون در اختیار داشتن سند مصوب ابلاغی"، نسبت به اخذ بودجه دولتی و تملک بعضی ازاملاک واقع در محدوده طرح اقدام نموده است و تمامی مصوبات این طرح مشروط بوده و مصوبه نهایی را اخذ ننموده است. ضمن این که قرار بود موضوع این طرح در تاریخ ۲۴/۱۰/۱۳۹۷ در جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری مورد بررسی قرار گیرد که از دستور کار خارج شد .

همچنین در طی این مدت همه نهادها اعم از دبیرخانه شورایعالی شهرسازی ومعماری، مرکز بررسی‌های استراتریک ریاست جمهوری، وزارت کشور، استانداری تهران، شورای شهرتهران، سازمان پدافندغیرعامل، تشکلهای دانشجویی و .... بر اساس گزارشات کارشناسی با تداوم این طرح صراحتا مخالفت نموده اند. با توجه به پیگیری‌های مستمر مردم و نیز موارد فوق به نظر می‌رسد تصمیم برای اختصاص بودجه به طرحی که هنوز توسط مراجع مربوطه تصویب و ابلاغ نشده و بخشی از کارشناسان و مسئولان کشور مخالف تداوم آن هستند، فاقد منطق و مبتنی بر اعمال نفوذ در روند تدوین بودجه کشور آن هم در شرایط سخت کنونی اقتصادی می‌باشد.

ساکنین و کسبه محدوده این طرح تقاضا دارند طبق تعهدی که نمانیدگان در قبال مردم دارند شکایات و اعتراضات آن ها که ۶ ماه پیش به دفتر شما ارسال گردیده است، مورد پیگیری قرار گیرد. علاوه براین خواستار آنند که با توجه به عدم تصویب و ابلاغ طرح مذکور، مخالفت صریح نهادهای رسمی کشور با این طرح و دستور رئیس جمهور مبنی بر بررسی توقف فعالیت‌های توسعه ای دانشگاه تا تعیین تکلیف این موضوعات، اختصاص ردیف اعتباری به این طرح را در بودجه سال ۱۳۹۸ منتفی نمایند. ضمن این که تاکید می‌گردد مردم محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران با هرگونه پیشنهاد فروش، معاوضه ، مشارکت در ساخت و ... در قالب طرح توسعه مخالف بوده و با توجه به ادله ارائه شده در نامه پیشین خواستار ابطال و برچیده شدن کامل طرح و احقاق حقوق مالکانه خود پس از دو دهه هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.