شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱

سرپرست معاونت باز آفرینی شهری و مسکن خراسان شمالی:

۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیای بافت فرسوده ابلاغ شد

بافت فرسوده

خراسان شمالی- جواد عمادیان فر گفت: در حال حاضر ۶ پروژه در محلات هدف در دست اجرا است که ۳ پروژه ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در دهه فجر افتتاح می شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، جواد عمادیان فر سرپرست معاونت باز آفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی از ابلاغ ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیای بافت فرسوده استان در قالب تبصره ۱۸ خبر داد.

وی گفت: در حوزه باز آفرینی شهری، استان ها باید در قالب یک برنامه اقدام مشترک با همکاری دستگاههای اجرایی پروژه های این حوزه را اجرا کنند که استان خراسان شمالی طی سال ۹۶ و ۹۷ برنامه های خود را در سطح ستاد شهرستانی و استانی به تصویب رساند و وارد مرحله اجرا شد.

عمادیان فر با اشاره به اینکه برنامه های استان در این حوزه تا افق ۱۴۰۰ تنظیم و مصوب شده است، اظهار داشت: آخرین اقدام در این زمینه جذب اعتبارات تبصره ۱۸ برای سه شهر بجنورد، شیروان و اسفراین است که به محض ابلاغ تخصیص اعتبار وارد پروسه اجرا خواهیم شد.

وی افزود: در حال حاضر ۶ پروژه در محلات هدف در دست اجرا است که ۳ پروژه ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در دهه فجر افتتاح می شود.

عمادیان فر خاطر نشان کرد: از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کشور ۱۸۷۸ واحد سهمیه خراسان شمالی است که از این تعداد برای ۱۷۱ واحد زمین مشخص شده و در کمیسیون ماده ۵ طرح تایید و در مرحله مناقصه است.

وی تصریح کرد: خود مالکین در محلات مورد هدف نیز ۲۰۰ واحد مسکونی را در قالب تسهیلات بازسازی و نوسازی کرده اند .

عمادیان فر افزود: این اداره کل آمادگی پرداخت تسهیلات جهت نوسازی و بهسازی املاک واقع در بافت فرسوده به شهروندان را دارد و در این خصوص می توانند به اداره کل راه و شهرسازی استان - معاونت بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل مراجعه کنند

وی با اشاره به دستور نهاد ریاست جمهوری در خصوص در اختیار گذاشتن زمین توسط دستگاههای اجرایی برای حوزه بازآفرینی شهری، گفت: در حال حاضر دو قطعه زمین در شهرهای بجنورد و شیروان مشخص کردیم که مربوط به دستگاههای دولتی است و در ستادهای شهرستانی نیز این موضوع در حال پیگیری است.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان در ادامه گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق ارزی بنا به تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق توسعه ملی به استان ابلاغ شد.

عمادیان فر با بیان اینکه هنوز از میزان تخصیص این اعتبار اطلاعی وجود ندارد، افزود : ۸۰ میلیارد ریال در شیروان، ۷۰ میلیارد ریال در اسفراین و بقیه در بجنورد هزینه می شود تا پروژه های خدمات زیربنایی، روبنایی، توانمند سازی و بهسازی محیط برای ۱۳ محله در استان انجام شود.

وی یادآور شد: ۳۷۴ میلیارد ریال نیز از این محل در قالب تسهیلات بانکی احیای بافت فرسوده به استان ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.