شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

اثر بخشی طرح زوج و فرد کاهش یافته است

م

سردار مهماندار در خصوص طرح ترافیک گفت: به طور طبیعی طرح زوج یا فرد نسبت به ابتدای شروع آن که به سال 84 باز می‌گردد، اثربخشی آن کاهش یافته است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سردار محمد رضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهرن بزرگ در خصوص طرح ترافیک گفت: به طور طبیعی طرح زوج یا فرد نسبت به ابتدای شروع که به سال ۸۴ باز می‌گردد، اثربخشی آن کاهش یافته است. 

وی افزود:سال ۸۴،  تعداد ۲ میلیون خودرو در سطح شهر تهران در حال تردد بودند و همه روزه یک میلیون «معادل ۵۰ درصد» آن اجازه ورود به محدوده را داشتند.

مهماندار گفت: در حال حاضر اگر صرفا پلاک خودروهای شهر تهران را در نظر بگیریم، حدود ۴ میلیون پلاک تهران در سامانه شماره گذاری ثبت گردیده است؛ که طبعاً ما شاهد افزایش نسبی حجم ترافیک و آلودگی ناشی از آن هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی، راه برون رفت از مسئله آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک محدوده زوج یا فرد، تغییر در  مدیریت این محدوده می باشد. در این شرایط اگر بخواهیم به مردم فشار اقتصادی نیاوریم و طرح های غیر عوارضی و غیر پولی ورود به این محدوده را دنبال کنیم، به نظر می رسد تقسیم بندی پلاک‌های خودروها به ۳ دسته  به نحوی که از ۶ روز هفته هرکدام از این دسته‌ها قادر به استفاده و تردد در دو روز هفته باشند، راهکار مناسب تری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشد.

وی گفت: طرح پیشنهادی در مقایسه با طرح موجود  علی رغم اینکه حجم ورودی  را از۵۰ درصد به ۳۳ درصد کاهش می دهد؛ در تعداد روزهای مجاز برای تردد تفاوت چندانی ندارد چرا که عملاً در حال حاضر با توجه به اینکه در روز پنج شنبه طرح اعمال نمی‌شود دارندگان پلاک های فرد، ۲ روز در هفته مجاز به تردد در محدوده می باشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.