شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹

غیبت رئیس جمهور و ۱۰ عضو دیگر در یکی از مهمترین جلسات مجمع تشخیص

مجمع

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز برای بررسی پالرمو در غیاب حسن روحانی و ۱۰ عضو دیگر برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه ششم بهمن ماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد.

در این جلسه حسن روحانی رئیس‌جمهور بار دیگر غائب بود اما علی لاریجانی رئیس مجلس حضور داشت. همچنین علی‌اکبر ناطق نوری، ابراهیم امینی، علی آقا محمدی، محمد فروزنده، غلامرضا مصباحی مقدم و مرتضی نبوی غائب جلسه امروز بودند. علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این نشست حضور نداشت.

از میان فقهای شورای نگهبان نیز آیات مومن (به دلیل بیماری)، مدرسی یزدی و شب‌ زنده‌دار در جلسه حضور نداشتند. 

در جلسه امروز که تعدادی از فقهای شورای نگهبان، وزرای امور خارجه و امور اقتصادی و دارایی، معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس کل بانک مرکزی و روسای کمیسیون های قضایی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، ادامه بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو، اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان مطرح شد.

در این جلسه ابتدا گزارش کمیسیون‌های سیاسی دفاعی و حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه و در ادامه روسای کمیسیون‌های قضایی و امنیت ملی مجلس و سپس وزرای امور خارجه و اقتصاد و نیز رئیس کل بانک مرکزی و معاون حقوقی رئیس‌جمهور دیدگاه‌های خود را به نمایندگی از مجلس و دولت مطرح کردند.

ادامه بررسی ها و طرح دیدگاه های اعضای مجمع در مورد تعیین مصلحت در خصوص این لایحه به جلسه آتی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.