دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱

"مرضیه هاشمی" شامگاه چهارشنبه به ایران بازمی‌گردد

مرضیه هاشمی

مستند ساز و گوینده آمریکایی- ایرانی که به عنوان شاهد اجباری ۱۱ روز در زندان‌های آمریکا بازداشت بود، قرار است روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۹ شب به تهران بازگردد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، مرضیه هاشمی مستند ساز و گوینده آمریکایی- ایرانی پس از ۱۱ روز بازدداشت در زندان آمریکا  به عنوان شاهد اجباری آزاد شد و قرار است روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۹ شب با پرواز لوفت‌هانزا از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به تهران بازگردد.

مرضیه هاشمی، مستند ساز و گوینده آمریکایی- ایرانی است که در طی ۴ دهه اخیر پس از آشنایی با شخصیت بی‌نظیر و تاثیرگذار امام خمینی (ره) به دین اسلام گروید و در قالب یک ژورنالیست زن مسلمان،  پرچمدار روشنگری علیه جنایات آمریکا و استکبار جهانی در دنیا و منطقه خاورمیانه شد.

وی در طول ۲۵ سال همکاری با معاونت برون مرزی رسانه ملی، در قالب مستندها و گزارش های خبری علیه اسلام هراسی دولت های غربی روشنگری کرد.

پلیس اف بی آی هاشمی را در فرودگاه سن لوییس دستگیر و با دست و پای زنجیر شده به  به شکل وحشیانه ای حدود ۱۱ روز در بازدداشت نگه داشت.

علت بازداشت وی بروز هیچ اتهامی نبوده و  صرفاً به عنوان شاهد اجباری در دادگاه حاضر شد.

قانون شاهد اجباری و بازداشت زمانی به کار می‌رود که فردی مظنون به عدم همکاری باشد و احضار شده باشد اما حضور پیدا نکرده باشد یا اینکه اعلام کند من در دادگاه حضور پیدا نخواهم کرد در این شرایط می توانند فرد را دستگیر کنند در صورتی که در مورد خانم هاشمی هیچ کدام از این اتفاقات صورت نگرفته است بلکه با ایشان مثل یک جنایتکار جنگی برخورد شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.