پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

سردار مومنی:

معتادان درصورت معرفی نکردن خود مجرم هستند

مومنی

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس قانون هر کسی که معتاد است باید خودش را به مراکز ترک اعتیاد معرفی کند و هر کسی این کار را انجام ندهد مجرم است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سردار اسکندر مؤمنی صبح امروز در حاشیه جمع آوری معتادان سه منطقه شوش، مولوی و هرندی با تشکر از تلاش‌های ماموران ناجا در بحث جمع آوری معتادان گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، کار جمع‌آوری معتادان کاری جهادی است؛ این موضوع امری جمعی است و همه دستگاه‌ها باید در این موضوع فعال شوند.

وی ادامه داد: در حوزه مواد مخدر یک موضوع مقابله داریم و موضوع بعدی درمان است و موضوع پیشگیری و ساماندهی معتادان موضوعات دیگر ما در ستاد مبارزه با مواد مخدر است؛ بحث معتادان از اولویت‌های کوتاه مدت ما است و این موضوع امنیت و چهره شهر را خدشه‌دار می‌کند و تا این افراد هستند زمینه جرم نیز وجود دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: امروزه ۵۵ درصد علت طلاق موضوع اعتیاد است و ۷۰ درصد زندانیان در ارتباط با مواد مخدر در زندان هستند و جرائم دیگری مانند سرقت نیز به دلیل مواد مخدر رخ می‌دهد.

مؤمنی گفت: تا پایان سال مقررات و قوانین را اصلاح خواهیم کرد؛ ماده ۱۵ گفته هر کسی که معتاد است باید خودش را به مراکز ترک اعتیاد معرفی کند و هر کسی این کار را انجام ندهد مجرم بوده و وارد ماده ۱۶ می‌شود و در این ماده ما به دنبال جمع‌آوری و نگهداری و درمان هستیم و تا پایان سال این قانون اصلاح می‌شود و بنا داریم تا معتادان را با دید مجرم نگاه کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: درحال حاضر حدود ۶۰ هزار معتاد در کشور داریم و امیدواریم بتوانیم این افراد را ساماندهی کنیم و در تهران نیز تا پایان سال ساماندهی معتادان پایان می‌یابد.

وی گفت: ساماندهی محیطی نیز مهم است و شهرداری و سازمان بهزیستی باید در این زمینه بیشتر فعال شوند.

مؤمنی ادامه داد: ساماندهی زباله‌گردها نیز مهم است و در این مرحله بودجه خوبی در اختیار پلیس قرار خواهیم داد تا اتفاق خوبی در این زمینه نیز رخ دهد؛ هرچقدر برگزاری همایش و کارهای فرهنگی در مناطق شوش، مولوی و هرندی بیشتر شود، فضا را به سمت مطلوب شدن خواهد برد.

منبع: آنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.