پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳

توضیحات وزارت ارشاد درباره حواشی مراسم افتتاحیه فیلم فجر

1

بعد از حواشی ایجادشده در شب افتتاحیه جشنواره فیلم فجر سی و هفتم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای درباره این اتفاقات توضیح داد.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری جشنواره های مختلف فجر در حوزه های فیلم، تئاتر، موسیقی، تجسمی، کتاب سال، شعر فجر و ... این پیروزی را جشن گرفته و در برنامه های خود قالب های انقلابی را در نظر می گیرد.

امسال نیز در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی این وزارتخانه از چند ماه گذشته با ایفای نقش در ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و با تاکید بر دستاوردهای چهل ساله عرصه فرهنگ، اقداماتی را برنامه ریزی کرد تا رویدادهای امسال در حال و هوای چهل سالگی انقلاب برگزار شود.

در همین راستا شب گذشته سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات کشوری و هنرمندان در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

انتخاب مکان مراسم افتتاحیه در یکی از مناطق جنوبی تهران نیز با همین رویکرد بود تا یکی از خاستگاه های اصلی انقلاب بازنمایی شود.

از سوی دیگر تاکید بر ارزش ها و فاصله گرفتن از تشریفاتی که در سال های گذشته بر جشنواره سایه انداخته بود، در دستور کار قرار گرفت.

در این آیین، برنامه های مختلفی از جمله ادای احترام به مقام حضرت فاطمه زهرا (س)  به مناسبت ایام فاطمیه و کلیپ ها و بخش های مختلفی که یادآور شور و نشاط ایام انقلاب است به نمایش درآمد.

نمایش اجرا شده در مراسم هم به دستاوردهای٤٠ ساله هنر سینما بعد از انقلاب تاکید داشت و مروری بر مقاومت و سربلندی ملت ایران با نمادهایی از همه اقوام و گرایش های ایران بزرگ اسلامی بود.

اجرای سرودی با همخوانی بازیگران در انتهای این نمایش به دلیل برخی مشکلات فنی منجر به ایجاد شائبه مبنی بر تک خوانی یکی از بازیگران شد.

این سرود با همخوانی ٢١ نفر از بازیگران اجرا شد و همه حاضران در مراسم شاهد همخوانی گروه بودند اما به علت مشکل فنی در خروجی پخش و ضبط تلویزیونی صدا فقط از میکروفن اصلی گرفته شد به نحوی که صدای یکی از بازیگران بالاتر از سایرین شنیده شد. البته بروز مشکل فنی رافع مسئولیت دست اندرکاران این مراسم نیست و حتما مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

در آستانه دهه پنجم انقلاب و ضرورت تقویت همدلی، مودت و اتحاد آحاد ملت شریف ایران اسلامی انتظار می رود این موضوع منصفانه مورد قضاوت قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.