پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

ترکی:

استانی شدن انتخابات باعث حاکم‌ شدن گروه‌های خاصی می‌شود

اکبر ترکی

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخابات باعث می‌شود تا گروه‌های خاصی که اهرم‌هایی را دراختیار دارند حاکم شوند و حتی ممکن است حاکمیت نظام را نیز خدشه‌دار کنند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، اکبر ترکی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت خود با طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: زیرساخت‌های استانی شدن انتخابات به ویژه در بخش فعالیت احزاب در کشور فراهم نشده است.

وی ادامه داد: برای استانی شدن انتخابات باید احزاب از یک فرهیختگی و یک رشد و عقلانیتی برخوردار باشند که اینها هنوز در کشور ما محقق نشده است و اگر انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، حقوق مردم شهرستان‌های کوچک نادیده گرفته می‌شود. 

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس،‌ اهرم‌های زر و زور و تزویر در این نوع انتخابات بیشتر می‌شود و مردم هم به مطالبات به حق خود نمی‌رسند، در این نوع انتخابات فاصله‌ بین مردم و نمایندگان مجلس افزایش پیدا می‌کند. 

ترکی خاطرنشان کرد: استانی شدن انتخابات باعث می‌شود تا گروه‌های خاصی که اهرم‌هایی را دراختیار دارند حاکم شوند و حتی ممکن است حاکمیت نظام را نیز خدشه‌دار کنند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.