شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

مدیرعامل شرکت گاز استان خبرداد

رتبه اول خراسان رضوی در اجرای شبکه گاز رسانی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۱ هزار و ۴۵۴کیلومتر شبکه گازرسانی در این استان ایجاد شده که در مقایسه با شبکه کشور دارای رتبه نخست این بخش هستیم.

به گزارش قدس آنلاین، سید حمید فانی  با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: گازرسانی به ۱ شهر و ۲۰۵ روستا، ۱۱۰۵ واحد صنعتی و ۲ خط انتقال؛ سهم شرکت گاز خراسان رضوی در استانه چهل سالگی انقلاب بوده که افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.
وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری و افتتاح رسمی طرح گازرسانی به شهر سمیع آباد و ۱۱۳ روستای استان با هزینه ۱۳۶ میلیارد و ۷۶۷ میلیون تومان خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: پروژه‌های گازرسانی به ۱۷۱ واحد تولیدی و دو ایستگاه تقلیل فشار در سراسر استان به طول ۱۷ هزار و ۵۴۰ متر شبکه و ۲۵ میلیارد و ۴۵۶ میلیون ریال در این مدت افتتاح می شود.
فانی ادامه داد: افتتاح خط انتقال ۱۶ اینچ تربت حیدریه و کاشمر با صرف هزینه ۷۷ میلیارد تومان نیز بخش دیگر طرح های به اتمام رسیده شرکت ملی گاز ایران در خراسان رضوی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در همین مدت عملیات اجرایی گازرسانی به ۹۲ روستا و ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود. همچنین کلنگ احداث خط انتقال ۳۰ اینچ دیزباد-تربت حیدریه به طول ۷۰ کیلومتر و اعتباری معادل ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت رسمی به زمین زده خواهد شد.
وی گفت: میزان اعتبار و هزینه‌های تخصیصی به پروژه‌های گفته شده بجز خط انتقال دیزباد و تربت حیدریه که از محل اعتبارات ملی تامین شده از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران است
فانی با اشاره به مقایسه شاخص‌های عملکردی قبل و بعداز انقلاب اسلامی در شرکت گاز استان تا انتهای آذر ۹۷، عنوان کرد: درمجموع ۳۲۴ کیلومتر در قبل انقلاب ایجاد شده اما در بدو انقلاب اسلامی تا کنون ۳۱هزار و ۴۵۴ کیلومتر شبکه گازی شهری و روستایی ایجاد شده؛ همچنین تعداد مشترکین این شرکت از ۱هزار و ۲۳۴ نفر شهری به حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزارو  ۹۹ نفر رسیده است.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.