دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

درخواست نقدینگی تولید ۴ برابر شد

1

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی در سه ماهه پایانی امسال تشدید شد، گفت: درخواست نقدینگی واحدهای تولیدی در سه ماهه امسال ۳ تا ۴ برابر شده است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه همیشه مشکل نقدینگی مسئله اول واحدهای تولیدی است اظهار داشت: در طول چند سال اخیر دولت برای رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان دو طرح تسهیلات ۱۶ هزار میلیاردی و ۳۰ هزار میلیاردی را برای کمک به واحدهای تولیدی در نظر گرفت اما متاسفانه اجرایی شدن آن آثار مثبتی در سطح واحد های تولیدی نداشت.

وی با بیان اینکه از یک طرف بانک مرکزی می‌گوید تسهیلات را به واحدهای تولیدی متقاضی پرداخت کرده است افزود: از طرف دیگر این پرداخت ها تغییری را در وضعیت واحدهای تولیدی به وجود نیاورده و آنها همچنان با مشکلات کمبود نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی در سه ماهه پایانی امسال تشدید شد، گفت: امسال وضعیت نقدینگی واحدهای تولیدی بدتر از گذشته شده است. بانک‌ها هم منابع محدودی برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی دارند از طرف دیگر رشد افسارگسیخته قیمت مواد اولیه فعالیت را برای واحدهای تولیدی بسیار سخت کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر درخواست نقدینگی واحدهای تولیدی در سه ماهه امسال ۳ تا ۴ برابر شده است. البته کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران طرح هایی را برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی به دولت پیشنهاد کرده که هنوز به تصمیم نهایی نرسیده است.

منبع: تسنیم

  انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.