دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸

داریو هرناندس: از کلمبیای تحت‌ هدایت کی‌روش انتظار بازی‌هایی خیلی هجومی دارم

1

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کلمبیا پیش‌بینی کرد این تیم با سرمربیگری کی‌روش بازی‌هایی بسیار هجومی در پیش بگیرد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، روبن داریو هرناندس، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کلمبیا که در سال ۱۹۹۶ سابقه بازی زیرنظر کارلوس کی‌روش در تیم مترو استارز آمریکا را دارد، در گفت‌وگو با سایت نشریه‌ کلمبیایی «ال‌کرونیکا دل‌کوئیندیو» از سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان تمجید کرد که در آستانه معرفی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کلمبیا از سوی فدراسیون فوتبال این کشور قرار دارد. متن مصاحبه وی را بخوانید.

* کارلوس کی‌روش سرمربی شما در تیم مترو استارز بود؟

بله، کی‌روش برای یک فصل سرمربی من در تیم مترو استارز بود و با آنتونی دِ آویلا - بازیکن پیشین تیم ملی کلمبیا - نیز سابقه کار کردن در این تیم را دارد.

* کار کردن با کی‌روش که در آستانه معرفی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا است، چطور بود؟

زمانی که کی‌روش سرمربی تیم مترو استارز شد، او تازه از اروپا آمده بود، کسی که بعداً  دستیار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد هم شد. از جنبه شخصیتی هم او فردی منظم و خیلی محترم بود که مفاهیم تاکتیکی پیشرفته‌ای از نوع اروپایی داشت. او همچنین انسانی بسیار تأثیرگذار بود و یادم می‌آید که چطور باعث بهبود عملکرد بازیکنانش به صورت فردی می‌شد. او بدون شک چهره‌ای جهانی است و سرمربی بازیکنان نخبه‌ای بوده و به نظر من می‌تواند برای فوتبال کلمبیا هم خیلی مهم باشد.

* از دیدگاه شما، کی‌روش چه چیز تازه‌ای می‌تواند به تیم ملی فوتبال کلمبیا اضافه کند؟

کی‌روش در سطح اروپا مربیگری کرده و جوهای مختلفی از مربیگری در قاره اروپا را تجربه کرده است. از آنجایی که کی‌روش با بازیکنان بزرگی کار کرده، فضای تیم ملی کلمبیا نمی‌تواند برایش غریبه باشد چون بازیکنان اصلی ما هم در تیم‌های سطح اول بازی می‌کنند. این را هم باید بدانید که ما در کشور خودمان هم گزینه‌هایی داریم که می‌توانند در کادر فنی تیم ملی کلمبیا نقش مهمی ایفا کنند که می‌توان به آرتورو ریس، آلبرتو گامرو، هوبرت بودهرت و لوئیس فرناندو سوارس اشاره کرد. امیدوارم کی‌روش این فرصت را داشته باشد که ویژگی‌های خود را نشان دهد و به نتایجی که از او انتظار می‌رود، دست یابد.  

* فکر می‌کنید تیم ملی کلمبیا با کی‌روش با چه روشی بازی خواهد کرد؟

با توجه به شناختی که از شخصیت کی‌روش دارم و با توجه به تجربه کاری‌ام با او، من انتظار بازی خیلی هجومی دارم چون زمانی که او هدایت تیم ملی فوتبال پرتغال را برعهده داشت، تیم او همیشه جابجایی خوبی از دفاع به حمله داشت و این کار را به خوبی انجام می‌داد. کلمبیا هم به خوبی می‌داند چطور با این روش بازی کند و بازیکنانی در اختیار دارد که دستورالعمل سرمربی را به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.