چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳

برای سومین سال متوالی

طرح شناسنامه‌دار شدن درختان در کرج اجرا شد

کرج

البرز- پیمان بضاعتی پوراز اجرای طرح شناسنامه دار کردن و نصب برچسب درختان شهر کرج برای سومین سال متوالی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، پیمان بضاعتی پور رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری کرج با بیان اینکه شناسنامه‌دار کردن درختان کرج گام موثری در حفاظت ازدرختان محسوب می شود گفت:  این طرح برای سومین سال متوالی در شهر کرج اجرا می شود.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با بیان اینکه در توسعه پایدار فضای سبز، شناسایی و ثبت اطلاعات مربوط به در ختان شهری ضروری است اظهار کرد : ازآنجایی‌که این درختان جزو میراث معنوی و طبیعی شهر به شمار می‌آیند طرح شناسنامه دار شدن درختان تازه کاشت نیز اجرایی شده تا در اولین گام با تجزیه وتحلیل اطلاعات جمع آوری شده، برنامه ریزی های لازم جهت حفظ و گسترش فضای سبز اعمال می شود.

این مسئول با توضیح اینکه درختان کهنسال شهر به هزار اصله نمی‌رسد ادامه داد: تعداد تمام درختانی که در معابر، جنگل‌ها، پارک‌ها و ... شهر وجود دارند در شناسنامه فضای سبز آن عرصه مشخص است، و اطلاعات کاملی از این‌که چند درخت و از چه گونه‌هایی در پارک‌های کرج وجود دارد، در سیستم سازمان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه درختان بعنوان مهمترین شاخص فضای سبز شهری شناخته می شوند تصریح کرد: در طرح شناسنامه دار کردن درختان با  نصب برچسب اطلاعات کامل نهال های تازه کاشته شده  ثبت و با این اقدام علاوه بر شناسایی درختان و مسیرهای کاشته شده تعداد آنها نیز مشخص می گردد و نتایج حاصله از آن می تواند  منجر به برنامه ریزی بهتر و دقیق تر برای اجرای طرحهای آتی این سازمان شود .

 رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان با توضیح اینکه این سازمان  امسال برای توسعه فضای سبز و افزایش درختان سطح شهر اقدامات گسترده ای را پیش از هفته درختکاری آغاز کرده است افزود: پویش جای درختان کرج را خالی نخواهیم گذاشت با مشارکت شهروندان اجرایی شد و بدون تردید ثبت اطلاعات درختان حساسیت و دقت شهروندان را نیز درحفظ و  نگهداری ازدرختان و سرمایه های ارزشمند شهر افزایش می دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.