پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد

افزایش ۶۰درصدی جرائم فضای مجازی در استان زنجان

سرهنگ جهانبخش

زنجان- سرهنگ رحیم جهانبخش گفت: رسانه ها صدای آرامش را به گوش مردم برسانند.

 به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان زنجان در نشست خبری پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با اشاره به نتایج نظرسنجی های صورت گرفته در حوزه مسائل امنیتی استان زنجان، اظهار داشت: مزاحمت برخی موتورسیکلت سواران متخلف، عدم رعایت قوانین راهنمایی ورانندگی ، برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر ،جمع آوری معتادان متجاهر از مواردی است که مردم از پلیس درخواست دارند در سطح استان به آن بیشتر توجه کند .

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش قوانین راهنمایی ورانندگی گفت: در بحث راهنمایی و رانندگی، نیاز به فرهنگ سازی داریم. در این حوزه، اقدامات سلبی بر عهده پلیس می باشد اما اقدامات ایجابی و فرهنگی که توسط این فرماندهی صورت گرفته بیش از اقدامات سلبی آن است.

سرهنگ جهانبخش تاکید کرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سال جاری در سطح استان نیز بیش از یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۵۷۳ توزیع کننده موادمخدر دستگیر شده اند.

وی افزود: همچنین در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت، بیش از ۶۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در سطح استان کشف شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه بیش از صد در صد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان زنجان ادامه داد: انواع کالاهای قاچاق در سال جاری در سطح استان به ارزش ۴۵۴ میلیارد ریال کشف شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

سرهنگ جهانبخشبا اشاره به تماس مردم با سامانه ۱۱۰ تصریح کرد: در سال جاری ۲۴۰ هزار نفر با پلیس تماس گرفته و خدمات دریافت کرده اند که این امر نشان می دهد پلیس پناهگاه مردم است .

وی تصریح کرد : امسال جرایم فضای مجازی ۶۰ درصد در استان افزایش یافته است که ۱۷۱ درصد مربوط به جرائم مالی است و در کل ۸۹ درصد جرایم فضای مجازی در استان زنجان کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه فضای مجازی از طریق پلیس فتا استان، میزان ۷۲ درصد رشد داشته است، تاکید کرد: در مجموعه فرماندهی انتظامی استان زنجان تلاش خواهیم کرد امنیت مطلوب و شایسته ای را شایستهپایتخت شور و شعور حسینی ارائه دهیم .

این مسئول یاد آور شد: احساس امنیت در بین مردم از اهداف نیروی انتظامی است که از طریق رفع تهدیدات امنیتی حاصل می شود و در این زمینه رسانه ها می توانند صدای امنیت را به گوش مردم برسانند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.