پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

مدیر کل امور روستایی استان قزوین:

رسیدگی به اشتغال و معیشت روستائیان مانع از مهاجرت به شهرها می شود

نجفی

قزوین_ اکرم نجفی گفت: رسیدگی به اشتغال و وضع معیشتی روستائیان می تواند موجب کاهش مهاجرت از روستا به شهر شود.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، اکرم نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین در نشست مشترک مدیران عمرانی و شهری و روستایی استانداری با رسانه های استان قزوین که روز پنجشنبه در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از برکات انقلاب اسلامی می توان به دهیاری ها و شوراها اشاره کرد که مشارکت مردم در مدیریت مناطق روستایی با حمایت مردم محقق شده است.

نجفی، دهیاری ها را حلقه وصل دولت و مردم و بازوی اجرایی دولت در روستاها عنوان کرد و افزود: اگر از دهیاری ها حمایت شود، این دهیاری ها می تواند در بخش های مختلف از جمله بخش عمران موثر باشد و تاثیر مختلفی را داشته باشد.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزویندر تبیین دستاوردهای دفتر امور روستایی استانداری قزوین یادآوری کرد: با اختصاص ۱۴۶ میلیارد تومان در بخش اجرای ۶۶۷ طرح فرصت اشتغالزایی روستایی و حمایت از توسعه پایدار فراهم شده و در راستای اجرای این طرح، سه هزار نفر در روستا و مناطق محروم از فرصت شغلی بهره مند شده اند.

وی گفت: رسیدگی به اشتغال و زندگی و معیشت روستائیان می تواند موجب کاهش مهاجرت شود که از جمله عوامل تاثیرگذار بر این بخش می توان به مسائل اقتصادی، سیاسی، معیشتی و میزان دسترسی مهم اشاره کرد.

سعید بهادیوند چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: پیک بار مصرف نیز از ۱۸۰ مگاوات در اوایل انقلاب به ۷۷۵ مگاوات افزایش یافته و مصرف انرژی از ۴۲۲ مگاوات به چهار هزار و ۲۴۲ مگاوات رسیده است. 

وی گفت: ۱۷ توافق نامه در حوزه انرژی های نو به امضا رسیده که ۶ قرارداد آن منجر به تولید ۲۴۸ مگاوات برق شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین یادآور شد: ۳۳ موافقتنامه در بخش انرژی خورشیدی صادر و ۱۰ قرارداد آن منجر به تولید ۳۹ مگاوات برق شده است.

یهادیوند چگینی در بخش دیگری به پروژه های دهه فجر اشاره و مطرح کرد: در دهه مبارک فجر سالجاری، ۱۲۱ پروژه با ۲۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در سطح شهرها و روستاهای این استان مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

گفتنی است در این مراسم، جمعی از مدیران حوزه عمرانی و فعالان رسانه ای حضور داشتند.

ارائه گزارش از اقدامات حوزه بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، شرکت گاز،  شرکت توزیع برق و دفتر امور روستایی و معاونت عمرانی استانداری بخشی از نشست بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.