شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹

فلاحت‌پیشه:

عقب‌نشینی آمریکا در نشست ورشو نشان از عدم اطمینان به نتیجه است

فلاحت پیشه

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عقب‌نشینی شکلی آمریکا در نشست ورشو نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به نتیجه عملی کار خودشان اطمینان ندارند.

به گزارش قدس آنلاین، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه درباره برگزاری کنفرانس بین‌المللی به اصطلاح صلح و امنیت خاورمیانه در لهستان به دعوت آمریکا در روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) اظهارکرد: آمریکایی‌ها در فضای مقابله سخت با ایران نتیجه عکس گرفتند و الان سعی می‌کنند این فضا را در حوزه جنگ نرم پیش ببرند.

وی با بیان اینکه نشست ورشو ابتدا در قالب سیاست‌های ضد ایرانی شکل داده شده بود، تصریح کرد: عقب‌نشینی که از لحاظ شکلی در این نشست صورت گرفت نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به نتیجه عملی کار خودشان اطمینان ندارند به همین دلیل دائماً عنوان این نشست را عوض می‌کنند و سعی دارند نام ایران مطرح نشود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه واکنش جدی ایران باعث شد رهبران دنیا استقبال زیادی از این نشست به‌عمل نیاورند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در شورای امنیت هم تلاش داشتند موضوع ایران را مطرح کنند، اما آنجا هم به نتیجه نرسیدند و نوعی سرخوردگی برای آنان در پی داشت.

فلاحت‌پیشه تعیین زمان برگزاری این نشست را اشتباه استراتژیک آمریکایی‌ها عنوان کرد و گفت: به طور قطع نشست لهستان بعد از برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد چرا که مردم امسال هم مانند سال‌های گذشته حضور گسترده‌ای در راهپیمایی خواهند داشت.

منبع: آنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.