یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

آمریکا به مرز عراق و سوریه تجهیزات نظامی ارسال کرد

ب

یک خبرگزاری ترکیه به نقل از یک منبع نظامی و یک مسئول محلی اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از پایگاه «عین الاسد» به منطقه مرزی «التنف» بین سوریه و عراق، تجهیزات نظامی فرستاده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، منابع خبری از ادامه ارسال تجهیزات نظامی توسط نیروهای آمریکایی به مناطق مرزی سوریه و عراق خبر دادند.

یک مسئول محلی و یک منبع نظامی حاضر در استان «الانبار» (غرب عراق) از ورود تجهیزات نظامی آمریکا به منطقه «التنف» در مرزهای جنوبی سوریه با عراق خبر دادند.

این منبع محلی به خبرگزاری «آناتولی» گفت که این تجهیزات شامل جنگ‌افزار نظامی، توپخانه و سایر سلاح‌های سنگین بود که وارد منطقه مرزی التنف واقع در 490 کیلومتری غرب شهر «الرمادی» (مرکز الانبار) شد.

این منبع که ترجیح داد، نامش فاش نشود، مدعی شد که «هدف از [ارسال] این تجهیزات، تأمین امنیت مرزهای عراق و سوریه است که همزمان با عملیات نظامی است که در سمت سوریه برای آزادسازی آخرین مقرهای داعش در استان دیرالزور صورت می‌گیرد».

یک افسر ارتش عراق نیز که خواست هویتش فاش نشود، صحت این اطلاعات را تأیید کرد.

وی گفت که تجهیزات آمریکایی از «پایگاه عین الاسد در منطقه البغدادی واقع در 90 کیلومتری غرب الرمادی» انتقال یافته و «از جاده بین‌المللی استفاده شده تا به سرعت وارد منطقه التنف شود».

این افسر همچنین تصریح کرد که «نیروهای آمریکایی در استان مرزی الانبار با سوریه، چند پایگاه دارند، از جمله پایگاه الحبانیه در 30 کیلومتری شرق الرمادی، الاسد در 90 کیلومتری غرب الرمادی و دو موضع در القائم و یک مقر در شرق شهر الرطبه».

این در حالی است که مقامات عراقی یا آمریکایی هیچ واکنشی به این خبر نداشته‌اند.

در همین ارتباط، گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه چندین بار گزارش داده است که آمریکا از منطقه کردستان عراق چند صد کامیون تجهیزات وارد سوریه کرده است (جزئیات بیشتر).

این اقدامات نیروهای آمریکایی در حالی انجام می‌شود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا 28 آذر سال جاری اعلام کرد که قصد دارد نیروهای نظامی خود را از خاک سوریه خارج کند، ولی تا کنون روند ارسال تجهیزات و نیرو به سوریه خلاف این اظهارات را ثابت کرده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.