یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران:

تصمیم‌گیران اقتصادی از دانش توسعه‌ای کافی برخوردار نیستند

1

غلامحسین شافعی  گفت: اقتصاد کشور به دلیل عدم وجود دانش نظری کاربردی هیچگاه در راه توسعه نبوده و باید پذیرفت که تصمیم گیران از دانش توسعه ای کافی برخوردار نبوده اند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با ابراز تاسف از حادثه اخیر تروریستی در سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد کشور به دلیل عدم وجود دانش نظری کاربردی هیچگاه در راه توسعه نبوده و باید پذیرفت که تصمیم گیران از دانش توسعه ای کافی برخوردار نبوده اند.

رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: یا متوجه نبودیم یا دانش کافی نداشتیم که این راه را طی کرده ایم و اکنون باید از نخبگان و صاحبان دانش و تجربه و فعالان اقتصادی بهره بگیریم.

وی تصریح کرد: ریشه اصلی مشکلات کشور عدم بهره گیری از نخبگان و افراد صاحب صلاحیت در اقتصاد کشور است؛ البته مشکلات اقتصادی ریشه های دیگری هم دارد.

شافعی گفت: اثربخشی نخبگان در مرحله ای موثر خواهد بود که تصمیم های کشور با نظر جمعی از نخبگان اتخاذ شود و البته استفاده انفرادی از نخبگان نمی تواند موفقیت راهبرد توسعه را تضمین کند و تصمیمات باید برآیند جمع خرده مشورتها باشد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.