دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مشهد

اگر افزایش قیمت‌ها به خاطر کمبود است، پس چگونه پیش‌ثبت نام می‌کنند؟

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو مشهد

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو مشهد گفت: علت کمبود عرضه خودرو به اعتقاد برخی، کمبود قطعات و در نتیجه کمبود تولید است، اما سوال این است که اگر با کمبود مواجه هستیم چرا پیش ثبت نام صورت می‌گیرد.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا حیدری  با اشاره به اینکه خودرو یک کالای اساسی و تخصصی است و چون جنبه سرمایه‌ای پیدا کرده باید نظارت جدی بر سایت‌های قیمت دهنده آن صورت گیرد، اظهار کرد: چراکه کلاهبرداری‌های بسیاری از طریق این سایت‌ها صورت گرفته است.
وی درباره وضعیت بازار خودرو گفت: در حال حاضر با رکود تورمی مواجه هستیم به طوری که ماشین‌های ایرانی در حال حاضر با افزایش قیمت مواجه شده‌اند که این افزایش قیمت منشعب از عدم تعهد کارخانه‌های سازنده خودرو است.
حیدری با بیان اینکه خودروسازان، ماشین‌ها را به موقع عرضه نکردند و در حال حاضر با توزیع اندک خودرو مواجه هستیم، ادامه داد: این مساله کمبود عرضه افزایش قیمت اتومبیل‌های داخلی را بدنبال آورده است.
رییس اتحادیه اتومبیل‌داران مشهد درباره علت کمبود عرضه خودرو بیان کرد: علت کمبود عرضه خودرو به اعتقاد برخی، کمبود قطعات و در نتیجه کمبود تولید است اما در این خصوص سوال من این است که اگر با کمبود مواجه هستیم چرا پیش ثبت نام صورت می‌گیرد؟
 حیدری درباره میزان تقاضا تصریح کرد: متاسفانه تقاضا برای خرید خودرو زیاد است چرا که خودرو به جای اینکه جنبه مصرفی داشته باشد، جنبه سرمایه‌ای پیدا کرده و چون این کالا سرمایه‌ای شده متقاضی بیشتری پیدا کرده و برخی از سرمایه گذاران هزینه های هنگفتی را برای خرید خودرو صرف می‌کنند که این سرمایه ای شدن خودرو تورم و افزایش قیمت‌ها را بدنبال دارد.
وی درخصوص پیش فروش خودرو خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم پیش فروش کردن خودرو به سرمایه ای کردن این کالا دامن میزند چرا که وقتی پیش فروش صورت می‌گیرد کالا سرمایه ای می‌شود.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.