دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹

کنگره آمریکا به دنبال اعمال قوانین جدید حریم شخصی دیجیتال است

1

تیم کوک مدیرعامل اپل و تعدادی از سناتورهای ایالات متحده به دنبال اجرای نسخه آمریکایی قوانین حفاظت از داده های عمومی اتحادیه اروپا هستند تا برای حفظ حریم شخصی مردم تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، این افراد موفق شده اند نظر مثبت برخی مقامات دولتی را نیز در آمریکا به اجرای طرح مذکور جلب کنند. بر اساس گزارشی که در این زمینه توسط کمیته بازرگانی و انرژی کنگره آمریکا تهیه شده، دیوان محاسبات دولت امریکا از تصویب چنین قانونی حمایت کرده است.

دیوان محاسبات معتقد است که باید یک قانون جدید و جامع در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران در زمان استفاده از اینترنت به تصویب برسد و کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مسئولیت اجرای این قانون را بر عهده داشته باشد. این دیوان بر این باور است که طرح پیشنهادهای سناتورها و تیم کوک به مردم آمریکا امکان می‌دهد تا کنترل بیشتری بر روی داده‌های شخصی خود داشته باشند.

کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا پیش از این هم در این زمینه مسئولیت هایی داشته است. اما به اهمال در این زمینه متهم شده و محدود بودن قدرت آن نیز به پلیس و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا امکان داده تا به طور گسترده از ارتباطات سایبری مردم جاسوسی کنند.

در صورت تصویب قانون جدید کمیسیون یادشده قدرت بیشتری یافته و می تواند نهادهای متخلف دولتی را مجازات کند. گفتنی است در گزارش دیوان محاسبات آمریکا به رسوایی افشای اطلاعات خصوصی کاربران فیس بوک از طریق شرکت کمبریج انالیتیکا نیز اشاره شده و تصریح شده به علت رویدادهایی از این دست وضع قوانین جدید فدرال در حوزه حریم شخصی در آمریکا ضروری است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.