دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

نظارت‌ها در بازار اقلام اساسی خراسان رضوی تشدید می‌شود

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: همزمان با ایام پایانی سال نظارت‌ها در بازار اقلام اساسی خراسان رضوی تشدید می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان اظهار داشت: براساس مصوبه جلسات تنظیم بازار خراسان رضوی و در راستای تعدیل نرخ مرغ قرار است از طریق تهاتر با نهاده‌ها وضعیت توزیع با نرخ مناسب‌تر دنبال شود و این برنامه از هفته جاری اجرایی می‌شود.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: کمیته تنظیم بازار استان قرار است در هفته جاری قیمت گوشت مرغ را با نرخ ۱۱۵ هزار ریال در مکان‌هایی که از سوی سازمان صنعت و معدن استان مشخص می‌شود توزیع کند.

رسولیان تصریح کرد: در نظر است با این قیمت حدود ۱۰۰ تن گوشت مرغ توزیع شود و این توزیع به صورت روزانه است و البته با وجود این شرایط نیز در حال حاضر قیمت گوشت مرغ در استان از متوسط کشوری پائین‌تر است و در حوزه گوشت قرمز هم نرخ لاشه گوسفندی نیز همین شرایط را دارد.

وی بیان کرد: همچنین علاوه بر گوشت مرغ درصدد هستیم در حوزه سایر کالاها از جمله برنج نیز با نرخ مصوب اقدام کنیم و از ابتدای هفته جاری این مسئله نیز محقق شده است.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: براساس این تصمیم،  دو نوع برنج تایلندی به میزان یک هزار و ۵۰۰ تن که یک نوع آن هر کیلو ۵۲ هزار ریال و دیگری ۴۰ هزار ریال است از ابتدای هفته در سطح بازار مشهد و استان توزیع می‌شود.

رسولیان افزود: نظارت‌ها در سطح بازار استان خراسان رضوی از ابتدای بهمن ماه تشدید شده و تاکنون در این طرح ۳۱ هزار و ۷۲۰ واحد صنفی در بخش‌های مختلف نظارت و بازرسی شده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.