سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸

به میزبانی گالری هنرهای زیبای کرج

نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان دارای معلولیت البرز برگزار می‌شود

البرز

البرز- گالری هنرهای زیبای کرج، میزبان ٧٠ اثر نقاشی و تولیدات کاربردی هنرهای تجسمی از هنرمندان دارای معلولیت مراکز توانبخشی استان البرز خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، اسفند ماه ٩٧، گالری هنرهای زیبای کرج ، با برپایی نمایشگاهی با عنوان " بنمای رخ"، میزبان  ٧٠ اثر نقاشی و تولیدات کاربردی هنرهای تجسمی از هنرمندان دارای معلولیت مراکز توانبخشی استان البرز خواهد بود .

این آثار که در کارگاه های هنر درمانی مراکز توانبخشی استان تولید شده اند در سه سطح در معرض بازدید عموم قرار خواهند گرفت .

در بخشی از بروشور این نمایشگاه آمده است : هنر، ابزاری برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت است و آموزش و استفاده از  ابزار و روشهای هنری علاوه بر کاربردهای کمک درمانی و غیر داروئی ، راهبردی کارآمد برای ایجاد فرصتهای برابر اجتماعی و شغلی در این زمینه محسوب می شود.   

نمایشگاه فرصتی برای حضور هنرمند در اجتماعی است که در آن زندگی و کار می کند. نمایش توانمندی، کسب هویت؛ منافع اقتصادی، بیان دیدگاه های هنری ، سهیم نمودن جامعه با نگاه هنرمند به زندگی و دنیا، و... و.   بخشی از محتوا و روند برگزاری نمایشگاه های هنری بزرگ جهان است.   

برگزاری چنین رویدادهائی علاوه بر نمایش توانائی های هنری افراد دارای معلولیت، می تواند بستری مناسب برای ایجاد فرصت های شغلی و حرفه ای  آنان را فراهم آورد .

این نمایشگاه توسط معاونت امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان البرز، برنامه ریزی شده و با همکاری آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی «اَدنو» اجرائی شده است.

 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز با هدف حمایت از  چنین رویدادهائی در حوزه هنرهای تجسمی افراد دارای معلولیت، تسهیلات لازم برای برگزاری نمایشگاه را فراهم آورده است .

گفتنی است: این نمایشگاه  از چهارم تا ششم اسفند ماه ١٣٩٧، ازساعت ٩ تا ١٧ در گالری هنرهای زیبا واقع در عظیمیه، ابتدای بلوار اقاقیا، هنرستان هنرهای زیبای پسران کرج، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/         

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.