سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱

تشریح پروژه‌های عمرانی جزیره کیش

1

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اعلام این‌که ظرفیت فرودگاه کیش با بهره‌برداری از ترمینال جدید به ۶ میلیون نفر افزایش می‌یابد، گفت: پیش بینی می‌کنیم نوروز ۹۸ حدود ۴۰۰ هزار نفر به جزیره کیش سفر کنند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش  اظهار کرد: طی دو ماه و نیم اخیر برنامه راهبردی منطقه آزاد کیش به صورت میان مدت و بلند مدت با کمک تیم زُبده دانشگاهی تدوین شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت روی پروژه های در حال اجرای منطقه آزاد کیش مطالعاتی صورت گرفته و آنها را اولویت بندی کرده ایم.همچنین برنامه مُدونی برای پروژه هایی که تازه آغاز شده و پروژه هایی که طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسند انجام شده است.

وی یادآور شد: از سوی دیگر به طور همزمان فصل شلوغی به لحاظ مسافر در کیش داشتیم به طوریکه طی دو ماه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد مسافر داشته ایم. به طور طبیعی نیز در خصوص خدمات دهی به این حجم از مسافر برنامه ریزی های متعددی انجام شده است.

مظفری با یادآوری این‌که هم اکنون روزانه به طور متوسط  ۱۲۰ پرواز در فرودگاه کیش انجام می شود، تایید کرد: علاوه بر اینها از طریق دریا نیز مردم به جزیره کیش سفر کرده اند که توانستیم همه اینها را به نحو بسیار  مطلوبی مدیریت کنیم.

وی همچنین با تاکید بر این‌که توسعه فرودگاه کیش با توجه به حجم پروازها یکی از اولویت‌های جاری منطقه آزاد کیش است، اظهار کرد: علاوه بر این توسعه باند جدید فرودگاه و همچنین ترمینال فرودگاه کیش را که از قبل آغاز شده در دستور کار داریم.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان این‌که به دنبال تامین منابع برای تکمیل ترمینال جدید فرودگاه کیش هستیم گفت: این پروژه هم اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اتمام آن حدود ۴۵۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

مظفری با اشاره به این‌که این میزان منابع مالی از محل درآمدهای کیش تامین خواهد شد، افزود: مطالبات و چک هایی داریم که وصول می‌شود از محل این مطالبات ترمینال جدید فرودگاه کیش ساخته می‌شود. پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱۸ ماه زمان برای اجرای این پروژه نیاز است که به این ترتیب ظرفیت پذیرش و اعزام ترمینال کنونی فرودگاه کیش را از ۲ میلیون نفر به ۶ میلیون نفر افزایش خواهد داد.

 وی با اشاره به اینکه لایروبی اسکله ۳۵ هزار تنی جزیره کیش یکی دیگر از برنامه‌های اولویت دار منطقه آزاد محسوب می شود، تاکید کرد: همچنین زیرساخت‌های مربوط به فضای عمومی شهر مجموعه ورزشی و ... از جمله برنامه های اولویت‌دار ما به شمار می آید. ضمن این‌که بر اساس برنامه ساخت برخی پروژه های مورد نیاز را به زودی در کیش آغاز می کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.